چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

کمپین " ارتقای آگاهی پیرامون کم شنوایی و کاشت حلزون " امروز به کلاس های درس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی رسید

گالری تصاویر

   کمپین " ارتقای آگاهی پیرامون کم شنوایی و کاشت حلزون " که از دوم مهرماه و همزمان با هفته جهانی ناشنوایی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی آغاز شده بود، امروز (شنبه) به کلاس های درس دانشجویان رسید.

     دکتر" گیتا موللی " مسئول کمیته مطالعات ناشنوایی/ کم شنوایی مرکز تحقیقات توانبخشی اعصاب اطفال دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اعلام این خبر به خبرنگار وبدای دانشگاه ، گفت: این کمپین که تا نهم مهرماه ادامه خواهد داشت ، توسط کمیته مطالعات ناشنوایی/ کم شنوایی دانشگاه و با همکاری و مشارکت مرکز خدماتی خانواده و کودک کم شنوا " فرانک" و انجمن دانشجویی کودکان استثنایی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شده است.

    وی افزود: با توجه به مسایل و مشکلات افراد کم شنوا و حتی افرادی که کاشت حلزون انجام داده اند ، این کمپین برگزار شده تا بتوانیم از این طریق، نسبت به آگاه سازی خانواده ها و جامعه درخصوص مسایل پیرامون این اختلالات، برای کاهش مشکلات و همچنین برخورد مناسب با این افراد، اقدام کنیم.

    دکتر موللی اظهارداشت: در ادامه توزیع بروشورها و کتب مربوط به مسایل افراد کم شنوا و کاشت حلزون شده در این دانشگاه و دیگر دانشگاه های مستقر در تهران ، و همچنین نصب پوسترهای مربوطه ، امروز (شنبه) با همراهی یکی از دانشجویان کم شنوا و یک کارشناس، با حضور در اکثر کلاس های درس دانشجویان دانشگاه، نسبت به مسایل مربوط به افراد کم شنوا ، اطلاع رسانی شد.

    وی افزود: اطلاع رسانی ها از طریق شبکه های مجازی ادامه دارد تا جامعه نسبت به مسایل پیرامون افراد کم شنوا و ناشنوا حساس شده و در جهت کاهش مشکلات آنان قدم هایی برداشته شود.

   لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با 22 گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در سه حوزه سلامت (رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی ) نسبت به تربیت نیروی متخصص در رشته های تخصصی همچون " شنوایی شناسی ، بینایی شناسی ، توانبخشی کودکان استثنایی ، مددکاری اجتماعی ، مشاوره و روانشناسی بالینی ، مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی ، فیزیوتراپی ، کاردرمانی ، گفتاردرمانی ، سالمندشناسی ، رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان، سلامت در حوادث و بلایا، روانپزشکی، روانشناسی، پرستاری توانبخشی و ... " اقدام می کند.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 


١٥:٣٥ - شنبه ٧ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٧١٢    /    تعداد نمایش : ٥٣٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج