چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی: جامعه می تواند از فکر، اندیشه و تجربه سالمندان استفاده کند

   رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی امروز (دوشنبه) با انتشار پیام ، ضمن گرامی داشت روز جهانی " سالمندان "، تاکید کرد که جامعه می تواند از فکر، اندیشه و تجربه سالمندان استفاده کند.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، متن کامل پیام دکتر " امیرمسعود عرب " بشرح ذیل است:

     سازمان ملل در سال ۱۹۸۲ میلادی شورای جهانی سالمندی را تشکیل داد و در همان سال طرحی را برای تعیین یک روز جهانی برای سالمندان ارائه داد تا اینکه این شورا در سال  ۱۹۹۰  میلادی ، اول اکتبر را روز جهانی " سالمندان " تعیین کرد.

     هم اکنون در آستانه اول اکتبر مطابق با نهم مهرماه ، روز جهانی " سالمندان " قرار داریم، جمعیتی که با ارتقای سطح بهداشت و درمان در کشورمان ، رو به افزایش است.  رشد جمعیتی که از نظر ما دانشگاهیان علوم اجتماعی و توانبخشی ، با نیازهای حمایتی و خدماتی خاص این دوران همراه خواهد بود.

     خوشبختانه بخشی از نیازها با ساختار سنتی – اسلامی جامعه ایران ، در خانواده ها تامین می شود اما آنچه که حائز اهمیت است ، حمایت های اجتماعی و خدماتی سازمان های دولتی و غیردولتی از این قشر ارزشمند و با تجربه جامعه است.

    اگر از سالمندان که نیروی کار دیروز و سرمایه های فکری  امروز محسوب می شوند ، بخوبی مراقبت شود، جامعه می تواند از فکر، اندیشه و تجربه این قشر در پشتیبانی از نیروی کار استفاده کند، لذا امیدوارم  متولیان بخش های رفاهی و توانبخشی ، در رفع نیازهای این قشر تلاش کنند و دانشگاهیان حوزه های سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی نیز با ارائه راهکارهای علمی و کاربردی ، به تامین امکانات لازم در مراقبت از این قشر کمک کنند.

دکتر " امیرمسعود عرب "

سرپرست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

 


 


٠٨:٠٠ - دوشنبه ٩ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٧١٣    /    تعداد نمایش : ٦٥٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج