چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور: اگر دفاع مقدس نبود، تجربه اشغال و تجزیه کشور تکرار می شد

گالری تصاویر

   رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور امروز (یکشنبه) در پنجمین یادواره شهدا و ایثارگران بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ و دوازدهمین یادواره شهدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با مروری بر تاریخ اشغال ایران توسط بیگانگان در سالهای مختلف پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: اگر دفاع مقدس نبود، تجربه اشغال و تجزیه کشور در تاریخ تکرار می شد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر " محمد رئیس زاده " با اشاره به دست نوشته های شهید محمدحسن قاسمی شهید مدافع حرم که ایثار و از خودگذشتگی را به بالاترین درجه رسانده بود، اظهارداشت: تا این جوانان وارسته با این افق فکری را به عنوان سرمایه در کشور داریم، به نظام خدشه ای وارد نخواهد شد.

    وی با طرح این سئوال که اگر با دست شهدا، دفاع مقدس رقم نمی خورد، الان این سرزمین چه وضعیتی داشت؟ ، افزود: وقتی که به تاریخ پیش از انقلاب اسلامی نگاه می کنیم و دوران مختلف اشغال و تجزیه و جدایی 3/5 میلیون کیلومتر مربع از خاک کشورمان را مورد بررسی قرار می دهیم، متوجه می شویم که هرچه از دفاع مقدس بگوئیم و هر چه سجده شکر برای عظمت دفاع مقدس بجا آوریم، کم است.

   دکتر رئیس زاده با مروری بر تاریخ کشور پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و سلطه بیگانگان بویژه امریکایی ها بر کشور که با پیروزی انقلاب اسلامی ، دست آنان از منافعشان در ایران کوتاه شد، گفت: هرچند که آمریکایی ها پس از سالها تلاش برای سلطه گری در منطقه ، هم اکنون در فکر ترک خاورمیانه و تسلط بر شرق آسیا هستند، اما کشورهای وابسته به آنها مانند عربستان و امارات بخاطر منافعشان ، همچنان دنبال حمایت های آمریکایی ها می باشند و دشمن نیز در مقابل تمام عظمت و قدرت نظام ، با فضاسازی روانی ، در پی تبدیل نقاط قوت به نقطه ضعف در کشور است .

   وی تاکید کرد: در این برهه از زمان ، قدرت کلمات از قدرت سلاح بیشتر شده است همانطور که در فضای مجازی ، ارزش ها را به ضد ارزش تبدیل کرده و مشکلات را بزرگ نمایی می کنند، و ما خواسته یا ناخواسته آنها را رواج می دهیم.

   رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور تصریح کرد: اما این امنیتی که با سه هزار شهید ایجاد شده و دفاع مقدس که آن هجمه را به قدرت بی بدیل تبدیل کرد، همچنان می تواند شرایط اقتصادی فعلی را به یک قدرت اقتصادی بی بازگشت تبدیل کند و این هدف فقط با همدلی ، همراهی و برادری همه اقشار مردم و مسئولان محقق خواهد شد.

   گفتنی است ، در پنجمین یادواره شهدا و ایثارگران بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ که همزمان با دوازدهمین یادواره شهدا و ایثارگران دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این دانشگاه برگزار شد، ضمن رونمایی از کتاب " آخرین امدادگر" مربوط به خاطرات شهید مدافع حرم " محمدحسن قاسمی " نوشته خانم پریسا محسن پور، از 17 خانواده شهید بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ و پنج ایثارگر در این مجموعه تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

عکس : محبی


١٤:٥٠ - يکشنبه ٨ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٧٢٥    /    تعداد نمایش : ٦٥٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج