چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

مستند "اختلالی به نام اتیسم" در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اکران شد

    مستند " اختلالی به نام اتیسم " به همت انجمن علمی مغز و شناخت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و با حضور رئیس ، معاون فرهنگی – دانشجویی ، مدیر اداره تعالی فرهنگی و مدیر امور دانشجویی این دانشگاه و جمعی از دانشجویان علاقه مند و شاغل به تحصیل در رشته های مرتبط با موضوع اتیسم و همچنین، کارگردان و تهیه کننده این مستند در آمفی تاتر شهید احمدی روشن دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اکران شد.

   به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از مفدا؛ در ابتدای برنامه، دکتر"امیر مسعود عرب " رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از لزوم برگزاری چنین برنامه های فرهنگی - هنری برای تغییر نگرش جامعه سخن گفت.

    وی با اشاره به اینکه اختلال طیف اتیسم از فعالیتهای تخصصی این دانشگاه در حوزه های توانبخشی، سلامت اجتماعی و سلامت روان است، تاکید کرد: باید گام به گام به سمت فضایی حرکت کنیم که نگاه جامعه را نسبت به اینگونه اختلالات تغییر بدهیم و به یک نگرش صحیح ایجاد کنیم.

   سپس ، "بیژن همدرسی" کارگردان و تهیه کننده این مستند از انگیزه ی خود برای ساخت آن گفت که دارای فرزندی با اختلال طیف اتیسم است و آشنا با معضلات خانواده های این طیف می باشد و این مستند را با سه هدف " اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی " ساخته است.

    وی از اکران این مستند در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ابراز خشنودی کرد و این دانشگاه را خواستگاه اصلی مستند اختلالی به نام " اتیسم" به عنوان یک دانشگاه تخصصی توانبخشی دانست.

    در ادامه پس از اکران مستند  " اختلالی به نام اتیسم " نیز دکتر "هاشم فرهنگ دوست" گفتار درمانگر و دکترای تخصصی علوم اعصاب  گفت: از آنجا که اتیسم نزاعی بین خرد و هیجان و در واقع بین کورتکس و لیمبیک است، مستند " اختلالی به نام اتیسم " به خوبی این موضوع را به تصویر کشید و پس از صحبت همه جانبه راجع به دانش اتیسم ، لحظات تیره و روشن هیجانات و احساسات خانواده های دارای طیف اتیسم را نشان داد.

    وی در ادامه گفت: از دانشجویان می خواهم احساساتی را که این مستند، منتقل کرد به فضای بالینی برده و مانند آن به مشکلات اتیسم همه جانبه بنگرند.

    در حاشیه اکران این مستند نیز چند تن از بزرگسالان دارای اختلال طیف اتیسم کارهای دستی خود را برای به نمایش گذاشتند و همچنین جمعی از دانشجویان شرکت کننده به عضویت انجمن علمی_دانشجویی مغز و شناخت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در آمدند.

   گفتنی است؛ مستند " اختلالی به نام اتیسم " ، دریافت دیپلم افتخار و همچنین تندیس سومین جشنواره فیلم سلامت را در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام /

تهیه خبر: طیبی

 


١٤:٣٣ - چهارشنبه ٢ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٩١٤    /    تعداد نمایش : ٩٨٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج