چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

بازدید هیات بورد روانپزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ظرفیتها و توانمندی مرکز روانپزشکی رازی (امین آباد)

    اعضای هیات بورد تخصصی روانپزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه (8 دی ماه) از مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد) دیدن کردند.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به نقل از روابط عمومی مرکز رازی، دکتر " محمدرضا خدایی اردکانی " مدیر گروه روانپزشکی بیمارستان رازی و معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در نشست با هیات بورد روانپزشکی کشور ضمن معرفی گروه روانپزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و استقرار این گروه در مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی ، برنامه عملیاتی آموزش دستیاران در سال تحصیلی 98- 97  را ارائه داد.

    وی همچنین به ساختار کلی دوره آموزش دستیاری، فعالیت های بالینی دستیاران براساس برنامه چرخشی، برنامه راندهای بالینی و برنامه های آموزشی بالینی پرداخت.

    مدیر گروه روانپزشکی دانشگاه علوم بهزیستی همچنین خواستار ادامه همکاری بین بخشی با گروه ژنتیک ، دانشگاه تهران ، دوره های چرخشی نورولوژی، سایکوسوماتیک و همچنین انجام طرح های تحقیقاتی با محوریت سالمندی و جامعه نگر با دانشگاه علوم پزشکی ایران و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی ارتش در حوزه پذیرش دستیاران آن مرکز در جهت آموزش دوره اعتیاد و همکاری با دفتر سلامت روان وزارت بهداشت شد و درخواست همکاری با سازمان بهزیستی را نیز ارائه داد.

    دکتر خدایی ، راه اندازی درمانگاه نظام مافی تحت نظارت دکتر فاطمه باطنی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران ، گسترش برنامه آموزش اعتیاد بصورت اختصاص یک بخش مستقل جهت درمان و توانبخشی مصرف مواد و اختصاص یک بخش واحد جهت بستری و تحت نظر گرفتن بیماران بصورت مستقل برای زنان و مردان در بخش اورژانس  را از جمله برنامه های پیش روی  مرکز روانپزشکی رازی عنوان کرد.

    در ادامه ، دکتر " فخری " دبیر شورای گسترش پزشکی وزارت بهداشت طی سخنان کوتاهی، تلاش ها و اقدامات انجام شده در بیمارستان تخصصی روانپزشکی رازی را ارزنده دانست و گفت: باید تمام تلاش ها را در ارائه خدمان هرچه بهتر بکار ببریم.

    اعضای هیات بورد وزارت بهداشت در ادامه، به اتفاق اعضای هیات علمی بیمارستان روانپزشکی رازی ، از بخش های کودکان و نوجوانان، بخش داخلی ، کارگاه های توانبخشی حرفه ای جامعه نگر ، بخش سینا و تخت های بستری بیماران اعتیاد دیدن کردند.

  جلسه هیات بورد با دستیاران روانپزشکی مرکز رازی نیز در این مرکز برگزار شد و در ارتباط با مسایل مطرح دستیاران تبادل نظر شد.

   گفتنی است، مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی وابسته به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، قدیمی ترین و بزرگترین مرکز روانپزشکی در منطقه خاورمیانه است که با بیش از یک هزار تخت بستری در منطقه امین آباد شهرری واقع شده است و با بکارگیری توان علمی متخصصان و اساتید دانشگاه ، نسبت به ارائه انواع خدمات روانشناسی و روانپزشکی به بیماران دچار اختلالات اعصاب و روان اقدام می کند.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: تهرانی زاده – نعیمی پور

 


٠٨:٠٩ - يکشنبه ٩ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٣٩٦    /    تعداد نمایش : ٧١٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج