چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

شورای عالی فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکیل جلسه داد

گالری تصاویر

    شورای عالی فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، بعدازظهر دوشنبه  با حضور دبیر کمیته توانبخشی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، مدیرعامل شناسا، رئیس مرکز تحقیقات توانبخشی عصبی موفقیان، نمایندگان مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی تهران، گروههای مهندسی پزشکی دانشگاه های شاهد و شهیدبهشتی، تشکیل جلسه داد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر " امیرسالار جعفرپیشه " مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم بهزیستی در ابتدای این نشست که معاون تحقیقات، رئیس مرکز رشد و چند تن از اعضای هیات علمی دانشگاه و عضو این شورایعالی نیز حضور داشتند، گزارشی از اهم فعالیت های مدیریت توسعه فناوری در هفت ماهه گذشته را ارائه داد.

   سپس با ورود به دستور جلسه، اعضای شورا، ساختار ، اهداف و وظایف شورایعالی فناوری دانشگاه را مورد بررسی و تصویب قرار دادند.

   اعضای شورا در ادامه ، ضمن تبادل نظر درخصوص چگونگی فعالیت شورایعالی فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و  برخی از اختیارات آن، مقرر کردند که اولویت های فناوری مشخص شود، و با تشکیل کمیته فناوری از متخصصان رشته های مختلف، طرح های فناورانه پیش از ورود به شورایعالی فناوری، مورد بررسی کارشناسانه و تخصصی کمیته فناوری قرار بگیرد.

    همچنین شورایعالی فناوری در این جلسه، تصویب و حمایت از طرح های تا سقف 500 میلیون ریال را به مرکز رشد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی سپرده و تفویض اختیار کرد.

   در این جلسه،  گزارش چهار طرح فناورانه که درخواست حمایت مالی داشتند، ارائه شد که با نظر موافق اعضا، مورد تصویب قرار گرفتند، ضمن آنکه گزارشی از اجرای فاز اول قرارداد طراحی و ساخت مجموعه قطعات مربوط به تولید پرکاربردترین ارتزهای توانبخشی توسط شرکت "کارماآرین نوین ایرانیان " (از جمله شرکت های وابسته به مرکز رشد دانشگاه) ارائه شد و اعضای شورای عالی با حمایت مالی از این شرکت جهت اجرای فاز دوم پروژه، موافقت کردند.

    گفتنی است، مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در گزارش خود از اهم فعالیت های این مدیریت طی هفت ماهه اخیر، به " راه اندازی دفتر شتابدهی فناوری، دفتر فناوری دانشجویی، دفتر تبادل فناوری، دفتر ارتباط با صنعت و جامعه، توسعه فعالیت های دفتر ارزیابی فنی در تعامل با اداره کل تجهیزات پزشکی، توسعه فعالیت های دفتر تدوین استاندارد و تعیین کارگروههای تدوین استاندارد و گاید لاین، توسعه فعالیت های دفتر مالکیت فکری، تصویب اساسنامه فعالیت های مرکز رشد دانشگاه در هیات امناء دانشگاه، و به روز کردن سایت مدیریت توسعه فناوری سلامت و دفاتر زیر مجموعه " اشاره کرد.

    دکتر جعفرپیشه همچنین، " برگزاری اولین فراخوان فناوری و اخذ هفت طرح با حمایت مشترک دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی، دانشگاه صنعتی شریف و بانک پاسارگاد (شناسا) و همچنین برگزاری فراخوان دوم فناوری و ارائه برنامه های مشاوره ای لازم، برگزاری همایش " مسیر آینده من " به همت انجمن علمی دانشجویی ارتز و پروتز و با همکاری گروه آموزشی ارتز و پروتز دانشگاه، مشارکت در طرح رجیستری معلولیت ها با حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مذاکره و تفاهم با کانون پتنت ایران جهت استفاده از خدمات آن سازمان برای دانشگاه ، انعقاد تفاهم نامه همکاری با مرکز تحقیقات توانبخشی عصبی جواد موفقیان ، و هماهنگی جهت ارائه فراخوان کشوری توسعه فناوری با حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شناسا " را از دیگر فعالیت های مدیریت توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم بهزیستی طی ماه های اخیر  ذکر کرد.

     وی به موارد و حمایت ها در قالب فراخوان مشترک دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با مرکز تحقیقات توانبخشی عصبی موفقیان و شناسا ، نیز اشاره داشت.

   لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با 22 گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در سه حوزه سلامت (رفاه و سلامت اجتماعی، سلامت روانی و توانبخشی ) که در برخی از رشته ها  بعنوان تنها برگزارکننده، و در برخی از آنها نیز بعنوان اولین برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی در داخل و خارج از کشور شناخته شده است، علاوه بر تربیت نیروی متخصص، از طریق مرکز رشد فناوری و شرکت های دانش بنیان و فناور تحت پوشش، اقدام به طراحی و ساخت تجهیزات توانبخشی و اندام مصنوعی می کند.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 


١٥:٠٤ - سه شنبه ١١ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٤٢٩    /    تعداد نمایش : ٥٨٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج