چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

کمیته فنی بین المللی ارگونومی، مجددا به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی سپرده شد

   کمیته فنی بین المللی ارگونومی، برای سه سال متوالی دیگر به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی سپرده شد.

   به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، معاونت تدوین و ترویج استاندارد و رییس هیات فنی کمیته ملی استاندارد های ایزو در احکام جداگانه "دکتر امیرمسعود عرب، مهندس رضااسکویی زاده و دکتر حمیدرضا مختاری نیا " را به ترتیب به عنوان رییس، نایب رییس و دبیر کمیته مذکور معرفی کردند.

   کمیته فنی بین المللی ارگونومی به عنوان کمیته ای که در تدوین استانداردهای ارگونومی در دنیا مطرح می باشد با عنوان کمیته فنی 159 در سازمان ایزو شناخته می شود. این کمیته در داخل کشور نیز زیر نظر سازمان استاندارد فعالیت می کند و وظیفه پوشش درخواست های ارسالی از سازمان ایزو و کمک در تدوین استاندارد های ارگونومی را به عهده دارد.

    دکتر مختاری نیا دبیر کمیته مذکور در این باره گفت: با توجه به تلاش هایی که در دوره قبل توسط اعضا کمیته صورت گرفته بود، سازمان استاندارد مجددا خواستار تمدید این کمیته و تشکیل کمیته با اعضا جدید شد که این مهم بعد از تشکیل زیر کمیته ها و اعضا جدید و تایید سازمان استاندارد، به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی واگذار شد.

   وی افزود: این کمیته آماده همکاری و دریافت نظرهای همکاران از سراسر کشور جهت بهینه سازی استاندارد های ارگونومی است.

   گفتنی است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در رشته های خاص سه حوزه سلامت ( رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی ) همچون " ارگونومی، کاردرمانی، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی، مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی، مددکاری اجتماعی ، مشاوره و روانشناسی بالینی، سلامت در حوادث و بلایا ، و همچنین روانپزشکی ، روانشناسی ، پرستاری توانبخشی و ... " ، ضمن تعلیم و تربیت نیروی متخصص ، در طراحی و اجرای پروژه های ملی و منطقه ای مشارکت دارد.

    این دانشگاه منحصربفرد که تحت نظارت وزارت بهداشت فعالیت می کند، در برخی از رشته ها بعنوان تنها برگزارکننده ، و در برخی از آنها نیز بعنوان اولین برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) در داخل و خارج از کشور شناخته شده است.


انتهای پیام /

تنظیم خبر: نعیمی پور

 


١٨:١٧ - دوشنبه ١٠ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٤٣٢    /    تعداد نمایش : ٦٠٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج