چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

برپایی درمانگاه چند تخصصی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی، اواخر دی ماه جاری در منطقه خزانه بخارایی

    بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، اواخر دی ماه جاری با برپایی درمانگاه چند تخصصی در منطقه خزانه بخارایی، انواع خدمات سه حوزه سلامت (توانبخشی، سلامت روان و سلامت اجتماعی) را به ساکنان این منطقه  ارائه می دهد.

    " نادره نادرجاه " مسئول امداد و درمان بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی با اعلام این خبر به خبرنگار وبدای دانشگاه، گفت: متخصصان و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و درمانگران مراکز درمانی وابسته به دانشگاه در این اردوی یک روزه ، در مسجد قمربنی هاشم منطقه خزانه بخارایی مستقر می شوند و خدمات مورد نیاز بیماران و نیازمندان این منطقه را ارائه می دهند.

    وی افزود: تیم چند تخصصی شامل " مددکاری اجتماعی و مشاوره های تحصیلی ، خانوادگی، کودک، ازدواج و پیشگیری از رفتارهای پرخطر (حوزه سلامت اجتماعی)، کاردرمانی ، گفتاردرمانی، ارتوپدی فنی (حوزه توانبخشی) و روانشناسی و روانپزشکی (سلامت روان) و همچنین تخصص های حوزه پزشکی (ارتوپدی، اطفال، گوش وحلق و بینی، طب سالمندی ، پزشکی عمومی و پرستاری) " ، در این اردو ارائه خدمت می کنند.

   نادرجاه همچنین با اشاره به وجود برخی از مشکلات خانوادگی و آسیب های ناشی از آن در میان کودکان و نوجوانان منطقه که از نتایج بدست آمده در اردوهای قبلی است، اظهارداشت: برنامه برپایی کارگاه آموزشی برای خانواده ها در جهت حفظ سلامت روانی خانواده و مسایل مربوط به فرزندپروری، همزمان با ارائه خدمات پزشکی و توانبخشی به اهالی منطقه خزانه بخارایی پیش بینی شده تا با اجرای آن بتوانیم در راستای پیشگیری از مشکلات روانی و اجتماعی منطقه نیز قدم موثری برداریم.

   گفتنی است ؛ دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با 22 گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات فعال در سه حوزه سلامت (توانبخشی، سلامت روان و سلامت اجتماعی) علاوه بر تعلیم و تربیت نیروی متخصص در رشته های مرتبط با این حوزه ها، با بکارگیری توان علمی و تخصصی متخصصان و اعضای هیات علمی و از طریق دو بیمارستان تخصصی روانپزشکی رازی و توانبخشی رفیده و دو کلینیک پزشکی – توانبخشی اسماء و نظام مافی، خدمات مورد نیاز بیماران را ارائه می دهد.

    کارشناسان و متخصصان این دانشگاه و مراکز تابعه، همچنین با هماهنگی ومدیریت بسیج جامعه پزشکی دانشگاه، در اردوهای جهادی بسیج جامعه پزشکی شرکت کرده و در ارائه خدمات به اهالی مناطق کمتر برخوردار استان تهران همکاری دارند.

   از اردیبهشت ماه سالجاری تا کنون، 40 تیم پزشکی و توانبخشی در قالب 20 اعزام بسیج جامعه پزشکی به نام شهید دکتر رهنمون، به اهالی مناطق محروم حاشیه استان تهران، خدمت رسانی کرده اند.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


١٨:٥٩ - چهارشنبه ١٢ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٤٦٢    /    تعداد نمایش : ٦٨٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج