چاپ        ارسال به دوست

استاد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی:

محور زندگی زناشویی، روی تعامل و گفت وگوهای اثر بخش کار می کند

گالری تصاویر

   استاد مشاوره و روانشناسی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در نشست علمی تخصصی از سلسله کارگاه های " بهداشت روان خانواده " گفت:  محور زندگی زناشویی، روی تعامل و گفت وگوهای اثر بخش کار می‌کند.
   
به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از مفدا، دکتر " بهمن بهمنی" افزود: هر زن و مرد در خانواده دو نقش کلیدی بعهده دارند، یکی، نقش همسری و دیگری نقش والدی و ابزار هر دو نقش، گفت و گو است. موضوع گفت و گو حل مسائل خانواده است که شامل تربیت فرزند، اصلاح رابطه با همسری، اصلاح رابطه با فرزندان و سایر موارد می باشد.
   
وی با اشاره له اینکه، رابطه همسرانه خوب می تواند رابطه پدرانه و مادرانه خوبی دراختیار فرزندان قرار بدهد، گفت:  فرزندان اگر روابط زناشویی را نشناسند برمبنای غلط دست به انتخاب همسر میزنند و باید بدانند که ازدواج و همسرداری مسئولیت است و آنان باید ویژگی هایی را داشته باشند که بتوانند این مسئولیت را قبول کنند و وقتی این فرزندان وارد جوامع وسیع تری می شوند، مهارت کافی برای مواجه شدن با مسائل مختلف را ندارند.
    
وی ضمن تاکید بر اینکه باید ویژگی‌های هر دوران از زندگی را بدانیم تا بتوانیم در هر برهه از زندگی برنامه ریزی هایی را داشته باشیم، تصریح کرد: محور زندگی زناشویی روی تعامل و گفتگوهای اثربخش کار می کند و باید سعی کنیم در تعاملات خود مراوده داسته باشیم و کمک کنیم مراودات زناشویی مساله گشا بشوند.
  
این استاد دانشگاه افزود: وقتی مراودات مساله گشا باشند، مشکلات زندگی تلنبار نخواهند شد و این تلنبار نشدن ها باعث می شوند که فشار های هیجانی زیاد نشده و رفتارهای هیجانی از طرفین کاسته شود.
   
دکتر بهمنی اظهارداشت: هر دوره از زندگی، مسائل خاصی را در اولویت دارد، اما با گفت وگو کردن و کسب  آموزش های لازم می توانیم این مسائل  و مشکلات را شناسایی و مهارت های لازم را کسب نموده و در صدد رفع آن ها برآئیم.
    
بگفته وی، گفتگو کردن اصل ارتباط دو نفره در زندگی زناشویی و رکن مهمی است ولی چطور این گفت وگو را برقرار کنیم که مساله گشا باشند، باید تمرین کنیم و به خودمان زمان مناسب جهت برقراری این ارتباط سازنده را بدهیم.
   
گفتنی است؛ این نشست علمی به همت بسیج جامعه پزشکی و مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.
انتهای پیام/
تهیه خبر: طیبی

عکس : محبی


٢٢:٠٦ - پنج شنبه ٤ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٦٥١    /    تعداد نمایش : ٨٨٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج