چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

کارگاه آموزشی " نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران (نوپا) " در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

گالری تصاویر

    کارگاه آموزشی " نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران (نوپا) " امروز (یکشنبه) برای اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و دو بیمارستان تخصصی روانپزشکی رازی و توانبخشی رفیده (مراکز درمانی وابسته به دانشگاه) برگزار شد.

     به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، این کارگاه آموزشی با حضور و تدریس دکتر " پیام کبیری " رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات وزارت بهداشت برگزار شد.

     براساس این گزارش، کارگاه آموزشی "نوپا" با حضور حدود 70 تن از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در دو بخش، جهت اعضای هیات علمی علوم پایه و در محل این دانشگاه و برای هیات علمی بالینی در سالن اجتماعات بیمارستان توانبخشی رفیده (از جمله مراکز وابسته به دانشگاه)، برگزار شد.

     این گزارش همچنین حاکیست،  12 سامانه طراحی شده و قابل استفاده دانشگاه های علوم پزشکی کشور، همچون " علم سنجی، منبع یاب، مجلات جعلی، کتاب ها، پایان نامه ها، نشریات علمی پژوهشی، طرح های پژوهشی" به عنوان " نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران (نوپا) "، در این کارگاه آموزشی معرفی شد.

     اطلاعات سامانه های یادشده، شامل اطلاعات علمی تولیدی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، مقالات و بانک های اطلاعاتی این دانشگاه ها است که مورد استفاده اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی بخش های آموزشی و پژوهشی می باشد.

    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در رشته های خاص سه حوزه سلامت ( رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی ) همچون " مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی، رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان، مددکاری اجتماعی ، فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتاردرمانی، ارتوپدی فنی، شنوایی شناسی، سلامت در حوادث و بلایا ، و همچنین روانپزشکی ، روانشناسی ، پرستاری توانبخشی و ... " ، ضمن تعلیم و تربیت نیروی متخصص ، در طراحی و اجرای پروژه های ملی و منطقه ای مشارکت دارد.

     این دانشگاه منحصربفرد، تحت نظارت وزارت بهداشت و از طریق دو بیمارستان تخصصی توانبخشی رفیده و روانپزشکی رازی و دو مرکز پزشکی – توانبخشی اسماء و نظام مافی و بکارگیری توان علمی و تخصصی اعضای هیات علمی که از متخصصان بنام کشور هستند، انواع خدمات حیطه فعالیت خود را به بیماران و نیازمندان ارائه می دهد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

عکس : محبی

 


١٧:٢٥ - يکشنبه ٧ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٦٧٠    /    تعداد نمایش : ١٠٧٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج