چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

کمیته متناظر بین المللی ارگونومی ایران، عضو Participant سازمان بین المللی استاندارد (ISO) شد

    کمیته متناظر فنی بین المللی ارگونومی ایران TC159 که به مدت سه سال در دوره اول فعالیت خود و حدود شش ماه هم در دوره دوم در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبحشی تشکیل شده است، از جایگاه عضو observe ، به عضو Participant ارتقا یافت.

     دکتر "حمیدرضا مختاری نیا " عضو هیات علمی گروه ارگونومی دانشگاه علوم بهزیستی و دبیر کمیته مذکور در گفت وگو با خبرنگار وبدای دانشگاه ضمن اعلام این خبر گفت که با درخواست دبیرخانه کمیته فنی ارگونومی و مکاتبات سازمان استاندارد ایران با سازمان بین المللی استاندارد، این مهم صورت گرفت.

    وی افزود: با مذاکراتی که با دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استاندارد صورت گرفته است، اعضا هیات علمی، کارشناسان صاحب نظر و صنایع مختلف فعال و ذینفع در حوزه ارگونومی، جهت تدوین و ارائه پیشنهادهای استاندارد سازی در این حوزه، می توانند با دبیرخانه مذکور همکاری داشته باشند و در صورت ارائه پیشنهاد، حمایت لازم در این زمینه صورت خواهد گرفت.

    دکتر مختاری نیا خاطرنشان کرد: کمیته متناظر فنی بین المللی ارگونومی در راستای مشارکت بین المللی در تدوین استاندارد های حوزه ارگونومی و همچنین در تدوین استاندارد های ملی در این حوزه فعالیت دارد.

   گفتنی است؛ عضویت جمهوری اسلامی ایران در این سازمان از طریق لینک زیر قابل مشاهده است.

ادرس عضویت ایران در ISO: https://www.iso.org/member/1803.html

ضمنا، آدرس ایمیل دبیرخانه نیز isiritc159@gmail.com  می باشد.

 

 

 

انتهای پیام /

تنظیم خبر: نعیمی پور

 


١٤:٥٣ - چهارشنبه ٨ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٨٧٣    /    تعداد نمایش : ٥٠٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج