چاپ        ارسال به دوست

برای اولین بار در کشور با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی؛

کودکان دبستانی کشور نیز تحت پوشش آموزش های زیست محیطی قرار می گیرند

گالری تصاویر

   با گسترش همکاری های آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با سازمان حفاظت محیط زیست، بسته های آموزشی مباحث حفاظت محیط زیست برای کودکان دبستانی، طراحی و تدوین می شود.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، این تصمیم در دیدار معاون آموزشی و پژوهشی سازمان حفاظت محیط زیست و مدیران وی با دکتر" امیرمسعود عرب " رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اتخاذ شد.

    دکتر" اسکندر امیدی نیا " و مدیران مجموعه معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست با حضور در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، ضمن دیدار با ریاست و مدیران مربوط به آموزش های زیست محیطی در دانشگاه، پیرامون ادامه همکاری ها برای گسترش آموزش های زیست محیطی در میان کودکان و بویژه کودکان دبستانی (سنین 8 الی 11 سال)، تبادل نظر کردند.

    در این نشست صمیمی، که با حضور دکتر" نجم السادات موسوی " عضو هیات علمی و ابداع کننده دوره های آموزش مباحث زیست محیطی به دانشجویان کشور برگزار شد، ایجاد دبیرخانه ای برای اجرای طرح پژوهشی تدوین بسته های آموزش یکپارچه و متمرکز برای کودکان دبستانی توسط دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با حمایت های اداری و مالی سازمان حفاظت محیط زیست، نیز مورد موافقت ریاست این دانشگاه قرار گرفت.

******

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، الگوی آموزش مباحث زیست محیطی به دانشجویان در آموزش عالی کشور می شود

    معاون سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست ضمن تقدیر از اجرای برنامه آموزش مباحث زیست محیطی برای دانشجویان سال اولی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، از مسئولان این دانشگاه درخواست کرد تا با تهیه گزارشی از چگونگی اجرای این برنامه، الگویی برای اجرای آن در سایر دانشگاه ها ارائه بدهند.

    گفتنی است که پیش از این، بسته آموزش مسایل زیست محیطی ویژه مربیان وخانواده های کودکان پیش از دبستان، در قالب طرح ملی و بعنوان اولین و بنیادی ترین آموزش مسایل محیط زیست در کشور، توسط اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، تهیه شده است.

   بسته های آموزشی که مربیان و اعضای خانواده های کودکان پیش از دبستان مراکز تحت پوشش آموزش و پرورش را مخاطب قرار می دهد، شامل سه کتاب " شناخت محیط زیست برای مربی، کار مربی و مشارکت خانواده " می باشد که توسط انتشارات مدرسه چاپ و منتشر شده است.

     آموزش مربیان مراکز پیش دبستان آموزش و پرورش بصورت کارگاههای آموزشی و طی هشت جلسه با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، و با حمایت سازمان حفاظت محیط زیست و آموزش و پرورش اجرا شد.

    اولین گام های همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و سازمان حفاظت محیط زیست نیز با اجرای طرح پژوهشی و برنامه آموزش مباحث زیست محیطی به دانشجویان سال اولی این دانشگاه برداشته شد که توسط دو تن از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی (دکتر نجم السادات موسوی و دکتر مریم شریفیان ثانی) ابداع و اجرا شد.

     دکتر" نجم السادات موسوی " در این باره می گوید: این فعالیت، اولین گام و سنگ بنای زیرین آموزش نسل فعال آینده کشور درخصوص مبانی زیست محیطی است تا با شناخت محیط زیست و ورود این مباحث مهم  به خانواده ها از طریق کودکان، امیدوار باشیم که کودکان امروز و جوانان فردای این مملکت در حفظ و حراست از منابع خدادادی جدیت داشته باشند و آن را مانند امانتی گرانبها که حیات هر موجودی را تضمین می کند، به آیندگان بسپارند.

   لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با 22 گروه آموزشی تخصصی و هشت مرکز تحقیقات تحت نظارت وزارت بهداشت، علاوه بر تعلیم و تربیت بیش از یک هزار و 800 نیروی متخصص در رشته های خاص سه حوزه سلامت ( رفاه و سلامت اجتماعی، سلامت روانی و توانبخشی ) مانند رشته های " رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان، مددکاری اجتماعی، روانشناسی، مشاوره خانواده، سالمند شناسی، گفتاردرمانی، کاردرمانی، ارتوپدی فنی، ارگونومی، فیزیوتراپی و همچنین روانپزشکی، روانشناسی بالینی و پرستاری توانبخشی "، در اجرای پروژه های ملی و منطقه ای مشارکت دارد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

عکس : دخیلی


١٢:٠٨ - دوشنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١٤٢٤٩    /    تعداد نمایش : ٥٢١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج