ا234


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

کارگاه آموزشی حلقه های صالحین بسیج جامعه پزشکی در بیمارستان توانبخشی رفیده برگزار شد

    کارگاه آموزشی حلقه های صالحین بسیج جامعه پزشکی، روز چهارشنبه (22 دی ماه) با حضور حدود 40 تن از اعضای حلقه های صالحین شاغل در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و مراکز درمانی و توانبخشی تابعه ، توسط واحد تربیت و آموزش بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی در بیمارستان توانبخشی رفیده برگزار شد.

   " مهدی نصیری " کارشناس و مسئول تربیت و آموزش بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی درباره این کارگاه آموزشی به خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی گفت: این کارگاه، از سلسله نشستهای آموزشی و چهارمین کارگاه خاص صالحین در دانشگاه و مراکز تابعه بوده که با حضور حجت الاسلام والمسلمین "مسعودی" به عنوان مدرس برگزار شده است .

   وی افزود: در این برنامه ها که سخنران برای برگزاری کارگاه دعوت می شود، علاوه بر آموزش های مربوط به صالحین ، بخشی به مسایل اخلاقی ، اجتماعی ، اعتقادی و سیاسی اختصاص می یابد و صاحبنظر و مدرس کارگاه، موضوعی پیرامون این مسایل را تبیین کرده و به پرسشهای شرکت کنندگان پاسخ می دهد.

   نصیری با اشاره به اینکه کارگاههای آموزشی صالحین با حضور مدرس ، هر دو ماه یکبار برگزار می شود، ادامه داد: حلقه های صالحین نشست هایی هم در میان خود و در فضایی صمیمی و در جهت رشد دانش و معرفت یکدیگر حداقل هر 15 روز یکبار یا هر ماه ، برگزار می کنند که در قالب نشست ، بازدید آموزشی و یا اردوهای فرهنگی – آموزشی ، به مسایل اعتقادی ، اجتماعی ، خانوادگی و ...  می پردازند.

   از مسئول تربیت و آموزش بسیج جامعه پزشکی دانشگاه درباره حلقه های صالحین و چگونگی شکل گیری آن سئوال شد و وی پاسخ داد : هم اکنون بیش از 500 تن از کارکنان و اعضای هیات علمی در دانشگاه و مراکز درمانی و توانبخشی تابعه که عضو بسیج جامعه پزشکی و حلقه های صالحین هستند ، در گروههای ده تا 15 نفره، 44 حلقه صالحین را تشکیل داده اند.

   وی هدف از تشکیل حلقه های صالحین را که از حدود پنج سال پیش بنا به خواست مقام معظم رهبری و از طریق بسیج جامعه پزشکی در سازمانها و دانشگاههای علوم پزشکی اجرا شد، تغییر و ایجاد رفتار با الگوگیری از اهل بیت عصمت و طهارت و در جهت تربیت انسان مومن ، فعال ، مجاهد و انقلابی دارای موضع ، بیان کرد.

   نصیری با اشاره به اینکه تمامی برنامه های آموزشی حلقه های صالحین بشکل نظام مند و با صدور گواهینامه معتبر برای شرکت کنندگان آن ها همراه است ، افزود:  ان شاالله برای سال آینده برنامه هایی در جهت گسترش حلقه های صالحین و برنامه های آنها داریم که به موقع اطلاع رسانی خواهد شد.


انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 


٠٨:٤٠ - پنج شنبه ٢٣ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٩٦٩٤    /    تعداد نمایش : ١٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي|فرم پرسش|نقشه سايت|تماس با دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences