چاپ        ارسال به دوست

در بازدید معاون پژوهشی و مدیر انتشارات دانشگاه از نمایشگاه کتاب مقرر شد؛

برنامه مدون برای پخش کتب دانشگاه در مراکز و اماکن مربوط به کم توانان تدوین می شود

«گالری تصاویر»

   معاون پژوهشی و مدیر انتشارات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در بازدید از نمایشگاه کتاب تهران ، تصمیم به تدوین برنامه مدون جهت پخش کتب دانشگاه در کتابخانه های اماکن عمومی و بویژه مراکز و اماکن مربوط به کم توانان ذهنی و جسمی گرفتند.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در این بازدید، دکتر " امیرمسعود عرب " و دکتر " گیتا موللی " ، با حضور دکتر " سازمند " رئیس انتشارات " دانژه " بعنوان پشتیبان بخش فروش انتشارات دانشگاه که در برپایی غرفه دانشگاه علوم بهزیستی در نمایشگاه کتاب نیز نقش داشته ، برنامه جدید انتشارات برای پخش کتب دانشگاه با هدف ارتقای دسترسی جامعه هدف به کتب و محصولات علمی و کاربردی دانشگاه را در برنامه های مشترک قرار دادند.

    براساس برنامه اولیه ، پخش گسترده کتاب های دانشگاه در مراکز توانبخشی وابسته به سازمان بهزیستی ، کتابخانه های مدارس استثنایی کشور و انجمن ها و تشکل های مربوط به جامعه هدف و کم توانان ذهنی و جسمی ، انجام خواهد شد.

    همچنین ، با توجه به جایگاه انتشارات دانژه در چاپ و انتشار کتب توانبخشی و مسئولیت این انتشارات توسط دکتر سازمند که از اساتید بنام رشته کاردرمانی می باشد، مسایل مربوط به فروش کتاب های دانشگاه ، تغییر روش ها و نگرش نسبت به این بخش ، با هدف " راه یابی محصولات علمی و کاربردی به درون جامعه و بویژه درون خانواده های دارای عضو کم توان یا میان اقشار آسیب پذیر جامعه " ، مورد بررسی قرار گرفت.

   لازم به ذکر است ، معاون تحقیقات و مدیر انتشارات دانشگاه علوم بهزیستی ضمن بازدید از غرفه دانشگاه در نمایشگاه کتاب امسال تهران که شامل صد عنوان از جدیدترین کتب و انتشارات دانشگاه بود ، از تمامی غرفه های دانشگاه های مستقر در نمایشگاه مانند دانشگاه های ایران ، تهران و خوارزمی نیز دیدن کردند.

   بگفته کارشناسان مستقر در غرفه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، خوشبختانه بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب امسال ، استقبال خوبی از کتب دانشگاه کردند، بویژه برخی از کتب مانند تازه ترین نسخه پژوهشی چاپ شده از " مصاحبه ساختاریافته بالینی برای ارزیابی اختلال های 5 DSM-   " تدوین و ترجمه دکتر " پروانه محمدخانی " که کتاب مرجع برای تشخیص اختلالات روانی است ، مجموعه آزمون های تخصصی ، مجموعه کتب " مداخله زودهنگام برای کودک کم شنوا " ، " مداخله زودهنگام در زبان و گفتار " ، کتاب " کودک دیرآموز من " و کتب مربوط به کاردرمانی نوشته  استاد " بهنیا " ، مورد توجه بیشتر بازدیدکنندگان قرار گرفتند.

    گفتنی است که برغم وجود مشکلات مالی در سال گذشته برای چاپ کتب دانشگاه و حتی تجدید چاپ برخی از آنها ، خوشبختانه با حمایت ریاست و معاون پژوهشی دانشگاه و با همت و تلاش کارشناسان دو مجموعه ، جدیدترین نسخ کتاب های دانشگاه قبل از آغاز سالجاری به چاپ رسید و برای شرکت در نمایشگاه کتاب امسال آماده شدند.

    بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب از انتشارات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، همزمان با برپایی نمایشگاه کتاب تهران (از 11 الی 22 اردیبهشت ماه) در غرفه شماره 175 سالن ناشران دانشگاهی این نمایشگاه ، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

     دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی کشور و تحت نظارت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در زمینه سه حوزه سلامت ( توانبخشی ، سلامت روان و سلامت اجتماعی ) به تربیت نیروی متخصص و ارائه خدمات تخصصی به بیماران و نیازمندان می پردازد.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 


١٨:١١ - دوشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ١١٨١١    /    تعداد نمایش : ١٠٢٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج