چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت "هفته خوابگاهها" ( از تاریخ 20 لغایت 26اردیبهشت ماه) انجام گرفت؛

بازدید ریاست و معاونان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از خوابگاههای دانشجویی این دانشگاه

«گالری تصاویر»

   رئیس دانشگاه بهزیستی و توانبخشی یکشنبه شب به مناسبت هفته خوابگاه ها، با همراهی دکتر حسن شاکری معاون فرهنگی دانشجویی و دیگر معاونان و مدیران دانشگاه ، از امکانات خوابگاههای دانشجویی این دانشگاه دیدن کرد.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از مفدا، دکتر "محمد کمالی" و  دکتر" حسن شاکری " در  خوابگاه دختران حضرت فاطمه (س) ، ضمن حضور در محل سکونت دانشجویان ، به مسائل مطرح شده صنفی _ رفاهی دانشجویان رسیدگی کردند.

    دکتر کمالی در این بازدید گفت:  از اینکه توفیق داشتم از نزدیک بادانشجویان دیدار داشته و بازدیدی از امکانات اقامتی آنان داشته باشم ، بسیارخوشحالم ، خوشبختانه نسبت به امکانات موجود، همکاران رضایت درحد قابل قبول و از سوی دانشجویان نیز رضایت نسبی وجود دارد،

    وی درادامه افزود؛ مشکل اصلی خوابگاه های ما در این است که خوابگاه های ما برای "خوابگاه دانشجویی " ساخته نشده اند و چون تغییرات دریک محیط صرفا مسکونی داده شده است ، فضا برای ظرفیت  وگنجایش دانشجویان محدود می باشد.

     رئیس دانشگاه همچنین اظهارداشت: با توجه به حجم استفاده کنندگان از این اماکن ، سیستم های گرمایشی، سرمایشی، آب وبرق وگازو... دچار مشکل می شود. لذا  اساسی ترین کار این است که دنبال یک محیط استاندارد باشیم که خوشبختانه معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت به  این  فکر است  و ما نیز مواردی که مورد نیاز است مانند  تعمیرات ساختمانی ، تکمیل تجهیزات فرهنگی، تغذیه ای ، ورزشی وتفریحی دانشجویان را توسعه خواهیم داد .

     وی سپس به فعالیت هایی که در حوزه دانشجویی نظام بهداشت و درمان  مدنظر قرار می گیرد، اشاره کرد و گفت: ابتدا  باید سعی کنیم خوابگاه های دانشجویی فضایی آرامش بخش  برای رشد و تعالی دانشجویان باشد تا ازآسیب های اجتماعی، روحی و روانی پیشگیری شود  و در صورت لزوم بتوانیم آسیب ها را به سرعت شناسایی کرده و برای درمان و اجرای برنامه های پیشگیری و درمان مانند مشاوره ای ، درمان و توانبخشی اقدام کنیم .

      وی با تاکید بر نقش دانشجویان در اداره خوابگاه ها ، افزود: ما باید به دانشجویان به گونه ای آموزش بدهیم تا بیشترین کمک را برای ایجاد یک محیط سالم چه به لحاظ بهداشت فیزیکی ومحیطی، نگرشی ودرمانی داشته و بتوانیم ازاین سرمایه اجتماعی بیشترین بهره را ببریم .

    این گزارش همچنین حاکیست که دیگر معاونان و مدیران دانشگاه همزمان با رئیس دانشگاه ، از چهار خوابگاه دانشگاه  بازدید کردند و  دانشجویان مسائل ومشکلات صنفی ورفاهی را اعم از ظرفیت خوابگاه ها، مشکلات سایت و اینترنت، نداشتن آسانسوردر برخی ازخوابگاه ها، مسائل مشاوره ای، مشکلات ایاب وذهاب،کمبود تسهیلات ورزشی، فضای محدود کتابخانه  و...  با مسئولان دانشگاه درمیان گذاشته و هیات رئیسه نیز قول مساعد جهت رفع مشکلات موجود را دادند.

      گفتنی است ، دراین بازدیدها ، از دانشجویان ساکن در اتاق و سوئیت نمونه هر خوابگاه ، با اهداء بسته فرهنگی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: طیبی – نعیمی پور


١١:١٤ - دوشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ١١٨٢٣    /    تعداد نمایش : ١٣٨٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج