چاپ        ارسال به دوست

معرفی برگزیدگان یازدهمین المپیاد علمی کشوری

دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به مرحله کشوری المپیاد علمی دانشگاه های علوم پزشکی راه یافتند

 

به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از معاونت آموزشی، در پی اعلام نتایج آزمون غربالگری انفرادی یازدهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، " نرگس برزگر طرقبه " و " توحید زارعی " دانشجویان رشته روانشناسی بالینی (مقطع کارشناسی ارشد) دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی موفق شدند در حیطه " کارآفرینی در بستر دانشگاههای هزاره سوم " به مرحله دوم راه پیدا کنند.

   لازم به ذکر است، المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور بطور سالانه، برای شناسایی، هدایت، رشد و شکوفایی و فراهم کردن زمینه­های بهره­مندی از توان دانشجویان مستعد حوزه علوم پزشکی در اولویت ­های مهم نظام آموزش علوم پزشکی یا نظام سلامت از طریق ارزیابی­های چالشی و رقابتی برای فراهم کردن زمینه رشد کشور و حل مشکلات کلان کشور برگزار می شود.

    یازدهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در حیطه های " کارآفرینی در بستر دانشگاه های هزاره سوم، استدلال بالینی، تفکر علمی در علوم پایه، مدیریت نظام سلامت، آموزش پزشکی و فلسفه پزشکی " برگزار شده است.

    آزمون یازدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور (مرحله اول آزمون انفرادی) با بیش از ۵۰۰ شرکت کننده، از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی مجری، در فروردین ماه سالجاری برگزار شد.

    دانشجویانی که در مرحله نهایی این المپیاد، رتبه ۱ تا ۳ را کسب نمایند، با دارا بودن شرط معدل، " استعداد درخشان " محسوب می شوند و می توانند از تسهیلات آن استفاده کنند.

 

   دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تحت نظارت وزارت بهداشت، با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات نسبت به تربیت نیروی متخصص در رشته های تخصصی سه حوزه سلامت (رفاه و سلامت اجتماعی، سلامت روانی و توانبخشی) می پردازد.

 

   این دانشگاه منحصربفرد، در برخی از رشته ها بعنوان تنها برگزارکننده، و در برخی از رشته ها نیز بعنوان اولین برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی در داخل و خارج از کشور شناخته شده است.

 


١٤:٤٣ - سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١٤٤١٦    /    تعداد نمایش : ٢٣٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج