چاپ        ارسال به دوست

سیاستهای کلان شورای راهبردی محیط زیست و منابع دانشگاه علوم بهزیستی تصویب شد

   شورای راهبردی محیط زیست و منابع دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با تشکیل اولین نشست شورا با حضور ریاست دانشگاه و دیگر اعضا، سیاستهای کلان شورا را تصویب کرد.

   به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی ، " آموزش با رویکرد زیست محیطی " ،  " تربیت نسل آینده با رویکرد زیست محیطی " و " صرفه جویی در مصرف منابع ( آب ، انرژی و ... ) از جمله سیاستهای کلان شورای راهبردی محیط زیست و منابع است.

    این شورا همچنین مقرر کرد تا در نشست بعدی ، دبیر شورا نسبت به ارائه گزارش و اعلام برنامه عملیاتی شورا اقدام کند.

    در ابتدای این نشست ، دکتر " حمیدرضا خرم خورشید" ریاست دانشگاه علوم بهزیستی با آرزوی موفقیت برای شورای راهبردی محیط زیست و منابع ، حمایت از اهداف و برنامه های شورا را در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست اقتصاد مقاومتی ، وظیفه دانست.

   " مدیریت بهینه منابع و صرفه جویی و همچنین ترویج و توسعه فرهنگ زیست محیطی " از دیگر اهداف شوراست که مورد حمایت مستقیم ریاست دانشگاه خواهد بود.

****** 

   در ادامه ، دکتر " فرخی " دبیر شورای راهبردی محیط زیست ضمن تشکر و قدردانی از دکتر موسوی و دکتر شریفیان اساتید فعال در زمینه مسایل زیست محیطی ، بر استفاده بهینه از منابع تاکید کرد.

   وی با اشاره به مهمترین چالش های اجتماعی کشور ، همچون بحران تامین آب ،  وظیفه همگان را توجه ویژه به مسایل زیست محیطی دانست.

    دکتر فرخی همچنین به ارزیابی و رتبه بندی دانشگاهها در سالجاری (۹۶)  براساس شاخص های زیست محیطی اشاره کرد و افزود: دانشگاهی که دارای ویژگی های زیست محیطی باشد، عنوان " دانشگاه سبز" را به خود اختصاص می دهد.

****** 

   دکتر " خانکه " معاون تحقیقات دانشگاه نیز از تشکیل شورای راهبردی محیط زیست ابراز خشنودی کرد و  تربیت نسل دوستدار محیط زیست را از اهداف دانشگاه علوم بهزیستی خواند.

   وی افزود ، شورای راهبردی باید مصادیق استفاده بهینه از منابع و شاخص های زیست محیطی را شناسایی و مشخص کند.

****** 

    دکتر " نجم السادات موسوی " با تشکر از مسئولان دانشگاه برای تشکیل این شورا، خواستار اعلام اهداف، ساختار و شرح وظایف شورا شد.

   وی همچنین برگزاری سمینارهای آموزشی زیست محیطی و تشکیل کمیته های تخصصی در این ارتباط را راهگشا دانست.

****** 

   دکتر " شریفیان"  نیز با اشاره به اینکه دانشگاه علوم بهزیستی ، تنها دانشگاهی است که یک واحد درسی در ارتباط با مسایل زیست محیطی را اجرا می کند ، از شورا خواست تا مکانیزم های تشویقی  در همین ارتباط را نیز تعریف کند.

****** 

   همچنین، دکتر " صلواتی " در جمع  اعضای شورای راهبردی ، بر ترویج و گسترش فرهنگ زیست محیطی تاکید کرد .

 

انتهای پیام /

تنظیم خبر: نعیمی پور


٢١:٥٤ - سه شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٤١    /    تعداد نمایش : ٨٠٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج