چاپ        ارسال به دوست

فعالیت هماهنگ مجموعه روابط عمومی های مراکز درمانی دانشگاه علوم بهزیستی بمناسبت هفته سلامت

     مسئولان مجموعه روابط عمومی های مراکز درمانی و توانبخشی وابسته به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، با برگزاری نشستی در دفتر مدیر روابط عمومی دانشگاه ، اجرای برنامه های هفته سلامت ( از اول اردیبهشت ماه) در این مراکز را هماهنگ کردند.

   به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، این نشست که با حضور مدیر روابط عمومی دانشگاه ، نماینده معاونت درمان و مسئول اجرایی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه برگزار شد، در ابتدا به برنامه های پیش بینی شده هر یک از بیمارستانها و مراکز پزشکی و توانبخشی پرداخت.

*** 

       " مهدی محمد پناه " مسئول اجرایی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه در این نشست ، از برگزاری کارگاه آموزشی بسیج پیرامون سلامت روان در روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه ، به عنوان یکی از برنامه های پیش بینی شده بمناسبت هفته سلامت نام برد.

   وی با اشاره به اهداف اعزام تیم های پزشکی و توانبخشی به مناطق محروم ، افزود: تیم  پزشکی و  توانبخشی بسیج جامعه پزشکی با همراهی بسیج دانشجویی دانشگاه، با محوریت "سلامت روان"  در دو روز سوم و چهارم اردیبهشت ماه ، به مناطق محروم اعزام می شوند.

   وی همچنین ، شرکت درکنگره سلامت در حوادث و بلایا طی سه روز دوم تا چهارم اردیبهشت ماه را از جمله برنامه های مهم بسیج جامعه پزشکی دانشگاه در هفته سلامت ذکر کرد.

**** 

    " رضا تهرانی زاده " مسئول روابط عمومی مرکز آموزشی - درمانی روانپزشکی رازی در این نشست، به تکثیر و پخش بروشورهای مربوط به توصیه های تغذیه ای اشاره کرد و گفت : در اولین روز هفته سلامت ، با شیر و سیب ، از مراجعان به بیمارستان رازی نیز پذیرایی می شود.

   به گفته وی، " غربالگری سلامت ، ویزیت رایگان ، برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان افسردگی ، و برگزاری جشن مبعث حضرت رسول اکرم (ص) برای کارکنان و بیماران و برگزاری جشنواره غذا " از جمله برنامه های هفته سلامت در مرکز روانپزشکی رازی است.

    تهرانی زاده همچنین افزود: با همکاری شهرداری ری ، غرفه ای در ضلع جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم (س) در اختیار مرکز روانپزشکی رازی قرار گرفته تا در ساعات عصر هفته سلامت، روانشناسان بتوانند با استقرار در این غرفه ، خدمات مشاوره روانشناسی و یا غربالگری سلامت ارائه بدهند.

***** 

    " شفیعی"  مسئول روابط عمومی بیمارستان تخصصی توانبخشی رفیده نیز از ویزیت رایگان پزشکان و متخصصان توانبخشی این بیمارستان، پخش تراکت و بروشور های با محتوای آموزشی و اطلاع رسانی در ارتباط با سلامت روان و توانبخشی ، بعنوان برنامه های بیمارستان رفیده در هفته سلامت گفت.

***** 

    در ادامه این نشست ، " اکبر میرجانی اقدم " مدیر روابط عمومی و مدیر حوزه ریاست دانشگاه علوم بهزیستی ، ضمن تشکر از همکاران در مراکز پزشکی و توانبخشی وابسته به دانشگاه ، اطلاع رسانی به جامعه مطابق با نامگذاری ایام هفته سلامت بویژه اجرای سیاست های نظام سلامت مانند " طرح تحول سلامت " در بیمارستانهای وابسته را یادآوری کرد.

      وی همچنین از همکاران روابط عمومی مراکز و بیمارستانهای وابسته خواست تا مطالبی را براساس بسته های آموزشی ابلاغی وزارت بهداشت تهیه کنند و از طریق وب سایت های مراکز و یا تکثیر و پخش آنها در منطقه، وظیفه اطلاع رسانی خود را انجام دهند.

    اقدم همچنین ، آمادگی روابط عمومی دانشگاه را برای هماهنگی و همکاری جهت تهیه اخبار و انعکاس آنها از طریق رسانه ها و انجام مصاحبه با اساتید و متخصصان صاحب نام شاغل در مراکز و بیمارستانهای وابسته را اعلام کرد.

     دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ دپارتمان تخصصی و هشت مرکز تحقیقاتی، دارای دو بیمارستان تخصصی رفیده و روانپزشکی رازی ، و دو مرکز پزشکی و توانبخشی در سطح شهر تهران است که تحت پوشش وزارت بهداشت فعالیت می کنند.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


٢٣:٢٤ - چهارشنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٤٥    /    تعداد نمایش : ٦٥٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج