چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

دکتر آخوندزاده: باید به سمت افزایش اختیارات دانشگاهها در جذب دانشجوی دکتری پژوهشی علوم پزشکی برویم

   قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت امروز (شنبه) در دومین جشنواره " دانش آموختگان دکترای پژوهشی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور "تاکید کرد که باید به سمت افزایش اختیارات دانشگاهها در جذب دانشجوی دکتری پژوهشی علوم پزشکی برویم .

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر" شاهین آخوندزاده " افزود: ان شاالله دانشگاههای بزرگ علوم پزشکی کشور بتوانند در آینده ، نسبت به انتخاب دانشجو از میان داوطلبان این حوزه ، راسا اقدام کنند.

   وی گفت: طی دو سه سال اخیر با حمایت دکتر ملک زاده و با هماهنگی معاونت آموزشی وزارت بهداشت و همکارانشان توانستیم این دوره ها را راه اندازی کنیم و هم اکنون خوشبختانه مسیر خیلی هموار است.

   وی با اشاره به اینکه سال گذشته قول دادم که سطح کیفی این حوزه افزایش یابد، اظهارداشت: وقتی که افزایش جذب داریم ، یعنی کیفیت را افزایش داده ایم . حمایت های اعتباری و مالی هم انجام شد ، ضمن آنکه تعیین رشته تحصیلی برای فارغ التحصیلان نیز برغم مقاومتهایی که در مقابل این موضوع بود، انجام شده است.

   دکتر آخوندزاده خطاب به دانش آموختگان دوره های دکتری پژوهشی سراسر کشور، گفت: کسی که توانایی خودش را در عرصه عمل نشان بدهد مطمئنا با هر مقاومتی در سیستم ، جذب خواهد شد و در واقع ، تضمین کار شما بعد از فارغ التحصیلی ، توانایی علمی شما خواهد بود.

    وی با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد ، جایگاه مناسبی برای دانش آموختگان دکتری پژوهشی است ، افزود: کارتان باید عمیق باشد تا شانس شما در بازار کار بیشتر شود . شرایط شما در این مرحله ، مانند پستاک است که باید هم به فعالیت های خود عمق ببخشید و هم تلاشتان را بیشتر کنید .

   وی همچنین تصریح کرد: فارغ التحصیلان دکتری پژوهشی از سطح علمی بسیار خوبی برخوردارند بطوری که اساتید دانشگاههای ما  H.Index  شش دارند، اما دانش آموختگان حوزه دکتری پژوهشی دارای H.Index  15 هستند.

   گفتنی است ، دومین جشنواره " دانش آموختگی دوره های دکتری پژوهشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور" امروز (شنبه) با حضور مسئولان وزارت بهداشت و با شرکت ۱۰۴ تن از دانش آموختگان برگزیده دکتری پژوهشی دانشگاههای تحت پوشش این وزارت ، به میزبانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سالن اجتماعات شهید احمدی روشن این دانشگاه برگزار شد.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

تهیه عکس : مظلومی


١٥:١٨ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٤٥    /    تعداد نمایش : ١٤٩٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج