چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

گزارش وضعیت 12 پروژه عمرانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ارائه شد

    ریاست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بعد ازظهر امروز (دوشنبه) در نشست هم اندیشی اساتید و اعضای هیات علمی که معاونان و مدیران بخش های مختلف نیز حضور داشتند، گزارشی را از وضعیت 12 پروژه عمرانی این دانشگاه ارائه داد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر " حمیدرضا خرم خورشید " در ابتدای سخنانش گفت: چون دوره فعالیت دولت یازدهم رو به پایان است ، لازم می دانم که گزارشی از 12 مورد پروژه عمرانی دانشگاه که طی سه سال اخیر اجرا شده و یا در دست اجراست ، ارائه کنم .

    وی از پروژه احداث ساختمان مرکز آموزشی و پژوهشی در محوطه دانشگاه گفت که با هزینه 10 میلیارد تومان ، در 9 طبقه ساخته شده است و با بهره برداری از آن ، کلاس های درس ساماندهی می شود ، ضمن آنکه کلینیک بهداشت و درمان دانشجویان نیز به این ساختمان منتقل خواهد شد.

   دکتر خرم خورشید ، افزود: پروژه بزرگ کلینیک توانبخشی " اخوان " ، از مهمترین فعالیت های عمرانی دانشگاه است که از ابتدا به دلیل مشکلات سند ملکی این کلینیک ، توان زیادی را از همکاران ما در معاونت توسعه گرفت ولی خوشبختانه به همت آنان ، سند ملکی آن دریافت شد و ضمن تخریب ساختمان قدیمی و غیراستاندارد آن ، پروژه ساخت این کلینیک از سال گذشته آغاز شد که با اتمام آن در سال 97 ، حدود 9 هزار مترمربع به فضای درمانی – توانبخشی دانشگاه و فیلدهای آموزشی اضافه می شود.

    وی ، فرسودگی سیستم مخابرات ، تاسیسات برقی و لوله کشی های آب را از مشکلات تاسیسات زیربنایی دانشگاه ذکر کرد و گفت: طی یک سال گذشته ، ضمن نوسازی و گسترش تاسیسات زیربنایی دانشگاه ، سیستم فیبرنوری نیز برقرار شد و شیرهای آتش نشانی در مناطق مختلف دانشگاه جهت پیشگیری از حوادث احتمالی ، نصب شد.

   " کلینیک جامع توانبخشی یافت آباد " از دیگر پروژه های عمرانی دانشگاه است که بگفته رئیس دانشگاه ، در محل یافت آباد تهران و در زمینی به مساحت دو هزار مترمربع احداث می شود.

   با ساخت این کلینیک که زمین آن از شهرداری منطقه دریافت شده و برنامه ریزی شده تا در سال 97 به پایان برسد، حدود چهار هزار مترمربع به فیلدهای آموزشی و فضاهای ارائه خدمات توانبخشی تحت پوشش دانشگاه اضافه می شود.

   دکتر خرم خورشید همچنین درباره پروژه تبدیل آشپزخانه سنتی به صنعتی گفت: با هزینه 800 میلیون تومان این آشپزخانه صنعتی ساخته و تجهیز شد و با اجرای آن ، ضمن افزایش قابلیت این آشپزخانه برای طبخ تا سه هزار غذا در روز، از هدررفت مواد غذایی نیز کاسته شده و کیفیت غذایی که آماده می شود، بمراتب افزایش یافته است .

   وی ، ساخت خوابگاه دانشجویی در محوطه دانشگاه را از پروژه های جدید نام برد و افزود: این ساختمان در مرحله مناقصه است و با ساخت آن حدود 9 هزارمترمربع زیربنا به محل های اقامتی دانشجویان این دانشگاه اضافه می شود.

   پروژه گسترش مرکز رشد فناوری دانشگاه از طرح های در دست اجراست که وی درباره آن اظهارداشت: انبار و سوله ای در محوطه دانشگاه از سال 71 در اختیار سازمان بهزیستی بود که دانشگاه در بهمن ماه سال گذشته موفق شد که این محل را از بهزیستی پس بگیرد و هم اکنون درحال بازسازی ، نوسازی و تجهیز آن در دو طبقه (800 و 600 مترمربعی) هستیم تا مرکز رشد فناوری تجهیزات پزشکی و اندام مصنوعی دانشگاه که بعنوان قطب این بخش مطرح می باشد، در این محل مستقر شود.

   رئیس دانشگاه علوم بهزیستی در خصوص پروژه کشوری " ایرانوم (NGS)" که مراحل پایانی را می گذراند، گفت: این طرح با هزینه ده میلیارد تومان اجرا شده و هم اکنون در انتظار تحویل یک دستگاه برای تکمیل تجهیزات مورد نیاز این مرکز می باشیم تا ان شاالله بعنوان اولین پروژه کشوری این بخش در 480 مترمربع راه اندازی شود.

   وی افزود: تکمیل بیمارستان توانبخشی " رفیده " و اتمام ساختمان اداری آن در 425 متر مربع و فعالیت آن با تمام ظرفیت، طی دو سال اخیر به انجام رسید و به تازگی نیز با بخش خصوصی برای راه اندازی بخش تصویربرداری این بیمارستان قراردادی منعقد شد تا نیازهای بیماران در این بخش نیز در داخل بیمارستان مرتفع شود.

   دکتر خرم خورشید همچنین به پروژه ساخت بخش " نظام مافی " در بیمارستان روانپزشکی رازی که با مشارکت خیرین سلامت اجرا شده ، اشاره کرد و اظهارداشت: ظرفیت این بخش 150 الی 200 تخت بستری است که مراحل پایانی و محوطه سازی را طی می کند و بزودی آماده بهره برداری می شود.

   وی در پایان گزارش فعالیت های عمرانی دانشگاه نیز، از اجرای پروژه " شناسایی، اصلاح و مقام سازی مناطق پرخطر دانشگاه " با هزینه بیش از 500 میلیون تومان ، اجرای پروژه " نوسازی و بازسازی ساختمان " مهر" بیمارستان روانپزشکی رازی " با یک هزار و 600 مترمربع زیربنا ، و محوطه سازی ، بازسازی پردیس ها ، بازسازی آشپزخانه و ساماندهی فضای سبز مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی ، گفت.

   گفتنی است که ریاست دانشگاه ومعاونان ایشان در پایان این نشست، از تلاش صادقانه آقای غفوریان در بخش امور ایثارگران و همچنین نمایندگی نهاد دفتر مقام معظم رهبری و چند تن از اعضای هیات علمی دانشگاه که حضور مستمر در پودمان های روش تحقیق اجرا شده توسط معاونت پژوهشی داشتند، تقدیر کردند.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 


١٨:٠٩ - دوشنبه ٢٦ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٥٧    /    تعداد نمایش : ١٧٦١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج