چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

برنامه های دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی براساس طرح " تحول آموزش" ابلاغی وزارت بهداشت، تدوین شده است

    معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام کرد: با راه اندازی دبیرخانه طرح تحول آموزش و تشکیل  ده کمیته مربوطه در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، برنامه های آموزشی این دانشگاه براساس طرح کشوری " تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی " که از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شد، تدوین شده است.

    دکتر"محمدرضا خدایی اردکانی" در گفت وگو با خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این باره، افزود: کمیته های تشکیل شده ، شامل " مجازی سازی آموزش، مرجعیت علمی در آموزش، دانشگاههای نسل سوم ، آموزش پاسخگو، توسعه راهبردی ، آمایش سرزمینی ، اخلاق حرفه ای ، ارتقای نظام ارزیابی ، اعتباربخشی موسسات و ارتقای زیرساخت های آموزش " می شود که حدود یک سوم اعضای هیات علمی دانشگاه در این کمیته ها عضو بوده و فعالیت کردند.

   وی اظهارداشت: با فعالیت این کمیته ها طی یک سال گذشته ، برنامه ها براساس اهداف و ساختار دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و طبق بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی ابلاغ شده وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی تدوین شده است که طی پنج سال آینده اجرا خواهد شد.

   تدوین " آئین نامه مجازی سازی و اتصال به LMS وزارت بهداشت " ، تدوین SWOT " ( آموزش و حیطه های مرجعیت در توانبخشی، رفاه اجتماعی و سلامت روان ) "، تدوین " آئین نامه ارزیابی بالینی " و " بازنگری 14 برنامه درسی در مقاطع مختلف رشته های تحصیلی گوناگون " ، از جمله برنامه های تدوین شده است که دکتر خدایی به آنها اشاره کرد.

   وی افزود: کمیته اخلاق حرفه ای نیز طی ماههای گذشته، برنامه " زیرساخت های لازم برای استقرار اخلاق حرفه ای و تشکیل کمیته اخلاق حرفه ای " را تدوین کرد که براساس آن، گروههای مختلف آموزشی پروپوزال اخلاق حرفه ای را ارائه دادند و با تصویب بودجه لازم ، در حال نگارش برنامه های درسی و کدهای اخلاقی هستند.

   دکتر خدایی همچنین " تعیین نیازهای توسعه آمایش سرزمین در حوزه های توانبخشی، رفاه اجتماعی و سلامت روان " را از دیگر برنامه های تدوین شده توسط کمیته آمایش سرزمین ذکر کرد، که براساس آن ، پیشنهاد تاسیس 17 رشته تحصیلی و راه اندازی پنج رشته به شورایعالی دانشگاه ارائه شده است.

   گفتنی است ، دکتر"سیدحسن هاشمی" وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در مقدمه ای بر مجموعه " بسته های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی " که به دانشگاههای علوم پزشکی کشور و تحت نظارت این وزارت ابلاغ شد، تاکید کرده است: تحول در نظام آموزش علوم پزشکی با تاکید بر اولویت های کشور بعنوان گام چهارم طرح تحول نظام سلامت مطرح ، و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی خود را به تحقق اثربخش آن متعهد می داند.

   وزیر بهداشت همچنین در این نوشتار متذکر شده است: توجه به نیازهای مهم کشور در عرصه سلامت ، تاکید بر اعتلای جایگاه دانشگاهها و ورود به عرصه دانشگاههای هزاره سوم ، تحقق آموزش پاسخگو و عدالت محور، بهره مندی از فناوری های نوین و توجه به نهادینه سازی اخلاق حرفه ای از ویژگی های برجسته ای است که این سند (مجموعه بسته های طرح تحول آموزش) را بسیار کاربردی، اثرگذار و ارزشمند می گرداند.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 


٢١:٠٦ - شنبه ٣١ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٧٩    /    تعداد نمایش : ١٨٨٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج