چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

اعلام آمادگی دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت برای اعطای تسهیلات به فناوران حوزه توانبخشی

   رئیس دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی امروز (دوشنبه) در جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام کرد: این دفتر آمادگی اعطای وام ، تسهیلات و امکانات به فناوران حوزه توانبخشی جهت رفع نیاز جامعه را دارد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، دکتر " حسین وطن پور " خطاب به  فارغ التحصیلان مقاطع مختلف رشته های گوناگون توانبخشی این دانشگاه ، افزود: حوزه توانبخشی به حوزه فناوری بسیار نزدیک است و شما فارغ التحصیلان  با تاسیس شرکت های دانش بنیان می توانید به یک کارفرما تبدیل شوید و هر آنچه که بصورت مقاله یا پایان نامه در طول تحصیل تهیه کرده اید ، به یک محصول تبدیل ، و به اقتصاد کشور و رفع نیاز جامعه کمک کنید.

    وی با توجه به شرایط کنونی جامعه که تقریبا 15 سال به عمر مفید جامعه افزوده شده است ، اظهارداشت: نیاز جامعه ما به خدمات توانبخشی بیشتر شده است و شما فارغ التحصیلان این حوزه بیش از همه می توانید در این عرصه به افرادی که خانه نشین شده اند ، کمک کنید و امروز که جامعه با افزایش سن ، نیازش به خدمات توانبخشی بیشتر شده است ، شما می توانید با دانشی که کسب کردید ، توجه بیشتری را به جامعه داشته باشید.

    دکتر وطن پور افزود: تعداد بیماران روانی ، ناتوانی های جسمی و مشکلات ژنتیکی در جامعه رو به افزایش است و  شما می توانید با آموزش هایی که دیدید و پژوهش هایی که انجام می دهید به وزارت بهداشت در رفع نیاز جامعه و برنامه ریزی جهت رفاه هر چه بیشتر مردم  کمک کنید.

   وی در بخشی از سخنانش نیز به  خروج متخصصان از کشور اشاره کرد و گفت: رفتن از مملکت برای کسب تجربه بد نیست و این مهم است که تجربه بدست آمده برای رفع نیاز جامعه خودمان بکار گرفته شود، همانطور که هم اکنون بهترین حرف ها در حوزه فناوری را افرادی می زنند که در خارج از کشور کسب تجربه کردند.

   وی در پایان سخنانش ، ضمن دعای خیر برای فارغ التحصیلان، ابراز امیدواری کرد که دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، سرآمد دانشگاههای کشور  شود.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

تهیه عکس : مظلومی

 


١٢:٢٩ - دوشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٥٩٠    /    تعداد نمایش : ١٥٠١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج