چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

جشن عید غدیرخم در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

  جشن " عیدغدیرخم " یکشنبه ۱۹ شهریورماه جاری به همت نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ، با همکاری مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه و با مدیریت ستاد غدیر دانشگاه، در میدان غدیر دانشگاه برگزار شد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، "مسعود فلاحی خشکناب" معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه در جشن عید ولایت وامامت ضمن گرامیداشت عید غدیرخم گفت: بررسی سرنوشت و سبک زندگی امام علی (ع) و قیاس با آیه های قرآن نشان می دهد، زندگی پیشوای مومنان قران محور بوده است.

    وی گفت: کلام امام علی (ع) که فرمودند ، هرکس به من کلمه ای آموخت مرا بنده خود ساخت در فضای دانشگاهی باید سرلوحه کارما باشد.

    دکتر فلاحی افزود: حمایت امام علی(ع) از مستضعفان ، زکات، بخشش در حال رکوع، استغفار مداوم و ... برخی از  ویژگی های حضرت است که باید همگی واقف به آن باشیم و امیدواریم بتوانیم  از پیروان حقیقی آن حضرت باشیم.

******

   حجت الاسلام والمسلمین "سید وحید معتمدی"  در ادامه مراسم عیدولایت و امامت ،ضمن تبریک به کارکنان ، به قرائت عقد اخوت پرداخت.

    مسئول دفتر نهادمقام معظم رهبری در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی افزود: عقد اخوت در راستای وحدت و محبت بیشتر قرائت می شود و سنت رسول ا...است .

    وی گفت: عقد اخوت در ابتدا محرمیت، برادری و ارث را شامل می شد، اما بعدها برادری خونی و ارث فسخ شد.

    حجت الاسلام والمسلمین معتمدی افزود: عقد اخوت سه حق " دیدار یکدیگر، دعا در حق یکدیگر و شفاعت دیگری در بهشت" را برای طرفین  ایجاد می کند که امیداست شاهد مودت و وحدت هرچه بیشتر  مسلمانان در جامعه اسلامی باشیم.

    گفتنی است ، مسابقه کتابخوانی با اعطای پنج کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و اجرای گروه بین المللی اسوه، از دیگر برنامه های جشن غدیر بود.


انتهای پیام /

تهیه خبر: گلرخ

 


١١:١٨ - دوشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٦٢٠    /    تعداد نمایش : ١٢٤٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج