چاپ        ارسال به دوست

در آستانه 25 ذی الحجه (25 شهریورماه)، روز خانواده و تکریم بازنشستگان و پیشکسوتان اعلام شد؛

کانون بازنشستگان دانشگاه، خرید زائرسرا در مشهد مقدس را در برنامه دارد

    مدیرعامل و رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام کرد: با مبلغی که از حق عضویت ماهانه بازنشستگان در طول هفت سال گذشته جمع آوری شده ، قصد خرید سوئیتی را در شهر مقدس مشهد داریم تا بازنشستگانی که به همراه خانواده برای زیارت به این شهر سفر می کنند، محلی را برای اقامت داشته باشند .

    مهندس " علی تهرانی معتمد " در آستانه سالروز تکریم پیشکسوتان و بازنشستگان در گفت وگو با خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، افزود: مبلغ جمع آوری شده حدود یکصدمیلیون تومان است که امیدواریم با مساعدت ریاست و مدیران دانشگاه، مبلغی نیز از سوی دانشگاه به خرید زائرسرای بازنشستگان اختصاص یابد تا بتوان محل مناسبی را برای اقامت چند روزه پیشکسوتان و خانواده های آنان در شهر مقدس مشهد خریداری ، و از این طریق، به تامین هزینه های این قشر کم درآمد، کمک کنیم.

******

    وی تعداد اعضای کانون بازنشستگان دانشگاه را حدود 800 نفر ذکر کرد و در مورد اقدامات کانون به عنوان یک تشکل صنفی و غیرسیاسی گفت: کانون تاکنون نسبت به " برگزاری مجامع عمومی به همراه برنامه های هنری و تفریحی برای بازنشستگان ، اطلاع رسانی و برقراری تورهای مسافرتی با تخفیف های ویژه ، پیگیری حقوقی مطالبات حقه بازنشستگان ، پیگیری برای بالابردن سقف تعهدات منعکس شده در بیمه تکمیلی بازنشستگان " اقدام کرده است.

   مهندس تهرانی افزود: " مقدمات راه اندازی صندوق قرض الحسنه بازنشستگان با همکاری صندوق کارکنان دانشگاه ، اطلاع رسانی برای پیشگیری از بیماریهای دوره سالمندی مانند پوکی استخوان و آلزایمر، حضور در جشنواره ورزشی بازنشستگان کشوری " از دیگر اقدامات کانون بازنشستگان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بوده است.

******

   وی بر اهمیت رسیدگی به وضعیت بازنشستگان و تامین حقوق حقه آنان از سوی دولت ، تاکید کرد و بنقل از مقام معظم رهبری اظهارداشت: " بازنشستگان ، آینه تمام نمایی شاغلان هستند" چرا که وضعیت بازنشستگان ، در نهایت بر انگیزه شاغلان تاثیر خواهد گذاشت.

   مهندس تهرانی افزود: هر کارمندی که استخدام می شود در بدو استخدام قرارداد سه جانبه ای بین او ، دولت و صندوق بازنشستگی منعقد می شود و طرفین متعهد می شوند که درصدی از درآمد کارمند، با درصدی از درآمد دولت برای فعالیت صندوق بازنشستگی که به آینده و از کار افتادگی فرد کارمند مربوط می شود ، واریز شود تا صندوق بازنشستگی ضمن آنکه با این پول فعالیت اقتصادی می کند ، بتواند پس از 360 ماه (یعنی 30 سال) و رسیدن کارمند به دوره بازنشستگی ،  از او حمایت مالی نماید.

   رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: متاسفانه طی سالهای گذشته ، صندوق های بازنشستگی امانتدار خوبی نبودند و نتوانستند حقوقی متناسب با سرمایه ای که نزد آنها به امانت بوده ، به بازنشستگان بدهند و حمایت کاملی از این قشر داشته باشند.

    مهندس تهرانی که پیش از بازنشستگی، بیش از 17 سال مسئولیت معاون اداری و مالی دانشگاههای مختلف علوم پزشکی و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی را بعهده داشته ، تصریح کرد: براساس قوانین مصوب باید حقوق سالانه کارکنان دولت و بازنشستگان با توجه به نرخ تورم افزایش یابد، لیکن در سالهای گذشته ، به این قانون عمل نشد .

   وی افزود: همانطور که سال گذشته ، براساس قانون برنامه ششم توسعه کشور، قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و دولت موظف شد که در طول پنج سال اجرای برنامه، حقوق بازنشستگان با شاغلان همتراز آنان را همسان کند که متاسفانه انجام نشده است.

******

    رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در بخش پایانی این گفت وگو ، ضمن تبریک بمناسبت فرارسیدن روز تکریم بازنشستگان و تشکر از ریاست دانشگاه برای حمایت های همیشگی ، به بازنشستگان توصیه کرد که دوره بازنشستگی را به دوره بازآفرینی تبدیل کنند.

    مهندس تهرانی در این زمینه افزود: " بازنشسته " از نظر ما بعنوان " بازآفرین " تلقی می شود یعنی کسی که 30 سال تجربه و مهارت کسب کرده ، در دوره بازنشستگی می تواند آنچه را که کسب کرده ، به نمایش گذاشته و با سرزندگی ، معاشرت بیشتر با خانواده ، انجام حرکات ورزشی متناسب با شرایط خود و اجرای اموری که همیشه به آنها علاقه داشته ولی فرصت انجام آن را نداشته ، به سلامتی جسمی و روان خود توجه کرده و دوره جدید و متفاوتی را در زندگی آغاز کند.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 


١٨:٢٥ - پنج شنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٦٣٠    /    تعداد نمایش : ١٠٦١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج