چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

حجت الاسلام والمسلمین معتمدی گفت: بهره مندی از ظرفیت محرم و صفر در دانشگاه یک اصل ضروری است

   مسئول نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: در آستانه اربعین و ماه صفر، اساتید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بار دیگر در قالب نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان با یادآوری ضرورت ترویج فرهنگ عاشورایی در دانشگاه ها، بر پیاده سازی الگوهای ارزشی محرم و صفر در دانشگاه ها تاکید کردند.

   حجت الاسلام والمسلمین سیدوحید معتمدی در گفت و گو با خبرنگار وبدای دانشگاه ، محورهای اخلاقی و معرفتی ، تجلی عرفانی قیام عاشورا با محوریت کتاب گنجینه الاسرار عمان سامانی را از موضوعات اصلی نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان عنوان کرد.

    وی گفت: فضای دانشگاه محیطی پویاست و ‌باید در کنار ارتقای علمی ، مباحث فرهنگی مذهبی نیز رشد کند که بهره مندی از ظرفیت محرم و صفر و مشارکت حداکثری دانشگاهیان ، امری مهم در جوامع علمی است.

    وی ، آموزش اساتید در موضوعات فرهنگی مذهبی و الگوبودن اساتید در میان دانشجویان را  گام ارزشمندی در این عرصه دانست و  افزود: در نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان تلاش شد تا با یک نگاه باطنی، عرفانی و عمیق تر به حادثه کربلا نگاه شود تا با عمق بخشی به نگاه اساتید بتوان به این مهم دست یافت.

    بگفته ریاست نمایندگی دفتر نهادمقام معظم رهبری ، نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی با بیانی از کلیات و ابعاد عرفان اسلامی و انتخاب قطعاتی از کتاب گنجینه الاسرار و بیان مسائل پیرامون عاشورا به کار خود پایان داد.

 

انتهای پیام /

تهیه خبر: گلرخ

 


٢٠:٤٤ - سه شنبه ٩ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٨١٢    /    تعداد نمایش : ١٤١٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج