چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

بنر دست ساز دانشجویان فعال حوزه محیط زیست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، گویای چالش های زیست محیطی جهان

   بنر دست ساز دو تن از دانشجویان شرکت کننده در کارگاه محیط زیست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که توسط  معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه رونمایی شد، چالش های زیست محیطی ایران و جهان را به نمایش گذاشته است.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، " محمدامین ایمانی " و " ایمان کریم آبادی " با طراحی و ساخت این بنر بعنوان اولین بنر با موضوع زیست محیطی ، از پوسترهای مصرف شده و تاریخ گذشته در سطح دانشگاه ، ضمن اینکه از هدررفت بقایای طبیعت در دست انسان جلوگیری کردند ، با این حرکت نمادین ، سعی در انتشار پیام های زیست محیطی داشته و نقش انسان در حفظ آن را یادآور شده اند.

    این بنر  که خلاقیت و تعهد قشر آگاه جامعه نسبت به حفظ سرمایه های طبیعی برای آیندگان را نشان می دهد، درختی را متصور شده است که در حال قطع کردنش هستند و با افتادنش ، اجزا  اصلی بوم شامل " جنگل ،هوا ،خاک، و ...  " از بین می روند.

    خالقان این اثر هنری ، فرهنگی و اجتماعی ، پایه درخت طراحی شده را بوسیله طنابی به پایه میزی در محوطه دانشگاه وصل کردند که تصاویر دانشجویان به هنگام جمع آوری پوستر های قدیمی و تاریخ گذشته از سطح دانشگاه برای ساخت بنر ، به آن آویزان شده تا تلاش یکپارچه نسل جوان برای آگاه سازی جامعه و جلب مشارکت عمومی جهت حفظ منابع طبیعی که حفظ آنها ، متضمن حیات پایدار بشر خواهد بود، را نشان دهد.

    مجریان این طرح خلاقانه ، با قراردادن کاغذهای یک رو سفید روی میزی که به این بنر متصل شده است ، خواستند تا از بقایای کاغذهای باطله ، نهایت استفاده را در انعکاس نظرهای همکلاسی ها و هم دانشگاهیان خود در پاسخ به این سئوال مهم که " چگونه درختان را حفظ کنیم " ، ببرند.


انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


١٥:٤٧ - چهارشنبه ٢٩ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١١١١٩    /    تعداد نمایش : ١٤٣٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج