چاپ        ارسال به دوست

مهندس هاشمی طبا در گردهمایی " جایگاه هویت ملی در انقلاب اسلامی " مطرح کرد؛

دانشجو باید بفکر آینده کشور باشد / ما چاره ای جز وحدت و انسجام نداریم

   مهندس " سیدمصطفی هاشمی طبا " در گردهمایی دانشجویی تحت عنوان " جایگاه هویت ملی در انقلاب اسلامی " که بعد از ظهر روز دوشنبه به مناسبت آغاز چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ، توسط انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سالن شهید احمدی روشن برگزار شد، گفت:  دانشجو  باید بفکر آینده کشور باشد و بجای اینکه سرگرم مسایل جزئی شود، مملکت را دریابد تا از داخل تهی نشود.

   به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، وی در جمع دانشجویان ، معاونان فرهنگی – دانشجویی و امور بین الملل و مدیران فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه افزود: ما باید به مسایل اصلی کشور مانند تهدیدات خارجی ، کم آبی ، اشتغال ، تخریب زیستگاهی ( از بین رفتن رودخانه ها، تالاب ها ، جنگل ها ، زمین های زراعی و ... ) بپردازیم.

   وی اظهارداشت: ما ظرفیت های بالقوه در کشور داریم و به جای توزیع پول و ثروت ، باید به تمرکز پول و ثروت بیاندشیم ، اشتغال را باید جدی بگیریم و بنظر من ، برای توسعه اشتغال ، باید به توریسم و ایرانگردی توجه جدی داشته باشیم .

   هاشمی طبا ، مشکل کشور را در رویکرد مردمی غلط مسئولان  دانست و افزود: رویکرد کمک مستقیم به مردم ، اشتباه است مانند پرداخت یارانه که با مجموع یارانه های پرداختی چند سال اخیر می توانستیم به توسعه صنعت کمک کنیم و یا واردات بنزین برای اینکه هرچقدر مردم می خواهند بنزین مصرف کنند و هر جا می خواهند بروند ، اشتباه است .

   وی ادامه داد: ما معیشت را در مصرف زیاد می دانیم ، درصورتی که مردم ژاپن ، اینگونه کنترل نشده زندگی نمی کنند، در ژاپن ، امکانات را متمرکز کرده و بجا هزینه می کنند و در واقع ، حداقل مصرف را دارند و حداکثر بهره وری را از امکانات خود می برند.

   وی گفت که کشاورزی کنترل نشده در کشور ما ، سبب شده که آبهای زیرزمینی خشک شوند و چاه های آب به 400 یا 500 متری برسند . این درحالی است که کمتر کشوری در میان کشورهای همسایه و در منطقه ما ، دسترسی کامل به آب و برق دارند . فقط در یکی دو کشور مانند امارات و قطر که دارای جمعیت کم و منابع نفتی زیادی هستند ، امکانات برای مردمانشان خوب است.

   هاشمی طبا ، افزود: رویکرد نظام ، ارتقای زندگی مردم بوده است و مسئولان جمهوری اسلامی با توجه به این رویکرد، و براساس سطح انتظارات مردم ، امکانات فراهم می کنند ، و طی سالهای اخیر در کشورمان ، سطح زندگی مردم بالا رفته ، اما در کشورهای ترکیه یا هندوستان اینطور نیست و معیشت مردم ژاپن که خود تولیدکننده بسیاری از محصولات در سطح جهان هستند ، خوب نیست و برای خرید بسیاری از مایحتاج خود باید هزینه زیادی بپردازند.

   وی تصریح کرد: آنچه که سبب بالا رفتن سطح زندگی مردم در کشور ما شده ، منابع موجود در کشورمان است و لذا باید به فکر این باشیم که مملکت از داخل تهی نشود. باید مملکت را حفظ کنیم ، چاره ای جز وحدت و انسجام نداریم ، چرا که هیچ کشوری در اطراف ما ، دلسوز ما نیست و با تهدیدات خارجی نیز مواجه هستیم . مسئولان وظیفه دارند که با رشد و توسعه کشور ، به مردم کمک کنند ، با رانت خواری مبارزه کرده و بصورت شفاف ، مسایل را با مردم در میان بگذارند .

    وی در بخش دیگری از سخنانش به بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: " استقلال "  اولین دستاورد این انقلاب بوده که ما بطور واقعی به آن دست یافتیم ، ممکن است برخی از کارها در کشور ما انجام نشده ، اما هیچگاه مانند قبل از پیروزی انقلاب ، کاری با دستور سفیر آمریکا یا کشورهای دیگر انجام نشده است و در واقع ، انقلاب اسلامی ، استقلال سیاسی را به ارمغان آورده است .

   مهندس هاشمی طبا افزود: موضوع " امنیت کشور " ، دومین دستاورد انقلاب اسلامی است و حداقل در مقایسه با کشورهای منطقه ، کشورما از امنیت برخوردار است . طبیعتا هر کشوری که برای استقلال خود تلاش کند ، کشورهای دیگر شروع به تحریک و مقابله با آن می کنند و از کشوری که منافع آنان را تامین کند، حمایت می کنند، اما ما با توجه به استقلالی که داریم ، دارای امنیت نیز هستیم .

    وی همچنین به توسعه دانشگاه ها و توسعه دانش و علم در کشور اشاره کرد و اظهارداشت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ، امکان ادامه تحصیل فقط برای قشر خاصی از جامعه فراهم بود ولی هم اکنون هر چند که با توسعه دانشگاه ها ، سطح کیفی آموزش کم شده ، اما امکان حضور تمامی جوانان در دانشگاه های سراسر کشور فراهم شده است .

    وی ، " مراجعه به آراء مردم " را بعنوان سومین دستاورد انقلاب اسلامی مطرح کرد و افزود: در تمامی کشورها ، صلاحیت افراد را می سنجند و اینکه من هرچه می گویم رای مردم است ، درست نیست بلکه آراء اکثریت مردم  که به صندوق ریخته می شود ، خواست مردم را مشخص می کند.

    گفتنی است ، در این گردهمایی که با حضور جمعی از دانشجویان برگزار شد،  بخش هایی برای طرح انتقادهای دانشجویان به مسایل صنفی و آموزشی  پیش بینی شده بود که در قالب برنامه های هنری و طنز  (اجرای تاتر و پخش کلیپ )  اجرا شد.

    اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی در پایان این برنامه ، با کیک بزرگی که به مناسبت آغاز چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تدارک دیده شده بود ، از شرکت کنندگان و اهالی دانشگاه ، پذیرایی کردند.

 

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


٠٩:٥٦ - سه شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ١١٤٠٣    /    تعداد نمایش : ١٤٥٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج