چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

دانشجویان بین الملل دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با مسئولان این دانشگاه دیدار کردند

گالری تصاویر

    دانشجویان بین الملل دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با رئیس و دیگر مسئولان این دانشگاه در سالن اجتماعات حوزه ریاست دیدار کردند.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر " امیرمسعود عرب " رئیس دانشگاه ، حجت الاسلام و المسلمین سید وحید معتمدی رئیس دفتر نهاد رهبری در دانشگاه، دکتر میراب زاده معاون آموزشی، دکتر شاکری معاون فرهنگی و دکتر کریمی مشاور و مدیر حوزه ریاست دانشگاه در این نشست و در جمع دانشجویان از کشورهای سنگاپور، سوریه، ترکیه، عراق، لبنان، پاکستان، افغانستان حضور داشتند.

     دکتر عرب طی سخنانی در این دیدار گفت: اکثر دانشجویان بین الملل دانشگاه علوم بهزیستی ، در رشته فیزیوتراپی مشغول به تحصیل هستند و تلاش مجموعه دانشگاهی بر این است که دانشجویان خارجی خاطرات ماندگاری را از اقامت در ایران بدست آورند ، تا سفیران خوبی از ایران در بازگشت به کشورشان باشند.

    وی افزود: دوران دانشجویی، دارای نظم و انضباط آموزشی خود است و علم اندوزی قاعده خاص خودش را دارد که امیدواریم با تسهیلات دانشگاه، دانشجویان در مباحث علمی پیشرو باشند.

    دکتر عرب همچنین عنوان کرد: در هرکجای دنیا کرامت انسانی امری ارزشمند است و امیدواریم دانشجویان خارجی با علم اندوزی در ایران بتوانند در اقصی نقاط جهان درمانگران خوبی باشند.

   وی با اشاره به مسئولیت دکتر کریمی در حوزه ریاست و همچنین بعنوان عضو هیات علمی گروه آموزشی فیزیوتراپی که با اکثر دانشجویان خارجی نیز ارتباط دارد، اظهارداشت: این ارتباطات در جهت رفع برخی مشکلات دانشجویان خارجی راهگشا خواهد بود و فرصت مطلوب تبادل نظر و تعامل با دانشجویان را فراهم می کند.

******

   حجت الاسلام والمسلمین "سیدوحید معتمدی" در این نشست ضمن تبریک ولادت حضرت نبی اکرم (ص)،پیامبر خوبی ها و مهربانی ها اظهارکرد: برگزاری محفل دانشجویان خارجی و تعامل با این گروه ها  از ضرورت هایی بود که احساس می شد و از آنجا که دانشجویان خارجی میهمان جمهوری اسلامی هستند، از حیث ملی و دینی ارزش خاصی برای ما دارند.

    وی ابراز امیدواری کرد: دانشجویان خارجی در مدت تحصیل در ایران ،خاطرات خوبی داشته باشند  و با بهره مندی از علم و دانش و فرهنگ ایرانی ، در کشور خود مثمر ثمر واقع شوند.

******

    دکتر " نورالدین کریمی " عضو هیات علمی ، مشاور و مدیر حوزه ریاست دانشگاه  نیز در این دیدار گفت: اولویت های دانشگاه و نظام جمهوری اسلامی در قبال دانشجویان خارجی بسیار شفاف است و امیدواریم با هم اندیشی دانشجویان خارجی و تعامل هرچه بیشتر به رفع برخی دغدغه ها پرداخته شود.

   ******

    دکتر " آرش میراب زاده " معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دانشجویان خارجی را سفیران دو جانبه خطاب کرد و گفت: انتقال فرهنگ ایرانی اسلامی به کشورهای دیگر و انتقال فرهنگ غنی خودتان به کشور ایران ، یک تبادل فرهنگی و جلوه زیبایی دارد.

    وی افزود: هم اکنون در دهکده جهانی هستیم و کشور ایران ، پاکستان و دیگر کشورها، در محور آموزش و تخصص مشترک هستند و درست است که باید متخصص خوب و متعهدی  باشیم اما در کنار علم، باید  فرهنگ ایرانی اسلامی را نیز بیاموزیم .

******

   دکتر " حسن شاکری " معاون فرهنگی - دانشجویی دانشگاه نیز گفت: خوشبختانه فارغ التحصیلان بخش بین الملل هنوز هم با دانشگاه ارتباط خوبی دارند، تبعیضی بین دانشجویان خارجی و ایرانی وجود ندارد و امیدواریم این سفیران با خاطرات خوب و خوشی به کشور خود بازگردند و جلسات هم اندیشی فرصتی برای رفع نواقص امور گوناگون این دانشجویان باشد.

   دانشجویان خارجی در این دیدار، ضمن تشکر و قدردانی از خدمات علمی- آموزشی و فرهنگی  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برای این دانشجویان ، درخواست های خود جهت رفع برخی نیازها مانند استفاده از بیمه درمانی ، امکان اشتغال در کلینیک های درمانی و توانبخشی ، استفاده از خوابگاه های متاهلی و تقویت زیرساخت های مربوط به اینترنت در خوابگاه ها را با مسئولان دانشگاه درمیان گذاشتند که مسئولان دانشگاه نیز برای تامین این خواسته ها، قول مساعد دادند.

انتهای پیام /

تهیه خبر: گلرخ

 


١٥:٤٧ - چهارشنبه ٧ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ١٣١٤٨    /    تعداد نمایش : ١٠٧٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج