چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

اردوی زیارتی، فرهنگی و سیاحتی مشهد مقدس ویژه دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

   اردوی زیارتی، فرهنگی و سیاحتی مشهد مقدس ویژه دانشجویان به همت معاونت فرهنگی - دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و با شرکت 220 تن از دانشجویان این دانشگاه، از تاریخ 6 الی 13 تیرماه جاری برگزار شد.

   به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از مفدا؛ این اردوی زیارتی، فرهنگی، سیاحتی به مناسبت دهه کرامت از تاریخ 6 الی 9 تیرماه برای 160 تن از دختران دانشجو و از تاریخ 10 الی 13 تیرماه جاری برای 60 تن از دانشجویان پسر دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

    "یوسف رضایی" مدیر اداره تعالی فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه درگفت وگو با خبرنگار مفدا؛ هدف از برگزاری این اردو را وجود مبارک ثامن الحجج که یک برکت معنوی فوق العاده بالایی است ، ذکر کرد و گفت: تقریبا" تمام کسانی که توفیق زیارت در این فضای معنوی را کسب می کنند، با توجه به تعدد برنامه های دینی به فراخور نیاز ازاین امکانات فرهنگی عقیدتی درآن فضای مطلوب عرفانی دینی استفاده می کنند و از طرف دیگر دانشجویان دانشگاه بعد از یک دوره شرکت در امتحانات نیازمند این بودند که فضای متفاوت جهت رفع خستگی را تجربه نمایند و چه بهتر که این رفع خستگی همراه با فضای معنوی زیارت امام رضا (ع) همراه باشد، در همین راستا معاونت فرهنگی دانشجویی تصمیم به برنامه ریزی برای دانشجویان زیارت اولی  که  تاکنون به مشهد مقدس مشرف نشده بودند، گرفت.

    وی افزود؛ از مواردی که بسیار جالب توجه بوده حضورحداکثری دانشجویان از همه طیف های مختلف دانشجویی و همچنین دانشجویان اهل تسنن همراه با سایر دانشجویان که با عشق و علاقه وافربه اهل بیت در این فضای صمیمی مشارکت داشته، مخصوصا" حضور دانشجویان از نیمه های اولیه شب تا بعد از نماز صبح دراین بازه زمانی خاص اتفاقات بسیار خوبی را رقم زد.

   رضایی همچنین اظهارداشت؛ با حمایت و پشتیبانی معاونت فرهنگی دانشجویی، بسته های فرهنگی (محتوی سجاده ترمه، تسبیح، کتاب عارفانه زندگی اسرارآمیز و زیبای شهید احمدعلی نیری ) نیز برای دانشجویان تدارک دیده و به آنان اهدا شد، ضمن آنکه  برگزاری کارگاه آموزشی مشاوره ازدواج جهت دانش افزایی دانشجویان دخترو پسر و برگزاری جلسات مشاوره فردی و حضور مبلغان دینی درجمع دانشجویان، بازدید از مکان های سیاحتی ازجمله چالیدره، موج های آبی و... ، از دیگر برنامه های متنوع این اردوی زیارتی، فرهنگی و سیاحتی بود.

    گفتنی است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی و زیرنظر وزارت بهداشت، در زمینه تعلیم و تربیت حدود یک هزار و 800 دانشجو در رشته های مرتبط با سه حوزه سلامت " توانبخشی، سلامت روان و سلامت اجتماعی " فعالیت می کند.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: طیبی – نعیمی پور

 


١٢:٥٢ - يکشنبه ١٦ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١٤٧٥٥    /    تعداد نمایش : ١٣٧٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج