چاپ        ارسال به دوست

با تجهیز مرکز روانپزشکی رازی به تجهیزات تشخیص و درمان بیماری های قلبی و دهان و دندان؛

بیماری های جسمی بیماران مرکز روانپزشکی رازی (امین آباد) در این مرکز روانپزشکی، درمان می شود

    با تجهیز مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد) به تجهیزات تشخیصی و درمانی بیماری های جسمی، درمان بیماران روانپزشکی این مرکز که مبتلا به بیماری های جسمی می شوند، در همین مرکز انجام خواهد شد.

    دکتر "بیژن خراسانی" معاون درمان و توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی را نیز تحت نظارت دارد، با اعلام این خبر به خبرنگار وبدای دانشگاه گفت: مرکز روانپزشکی رازی (امین آباد)، بزرگترین مرکز آموزشی و درمانی روانپزشکی در خاورمیانه است که بصورت تک تخصصی (روانپزشکی) فعالیت می کند و حدود یک هزار و صد بیمار را تحت مراقبت و درمان روانپزشکی دارد.

    وی افزود: تقریبا نیمی از این تعداد را بیماران مزمن تشکیل می دهند که سالهاست در این مرکز روانپزشکی، نگهداری و تحت مراقبت روانپزشکی قرار دارند و طی این سالها به بیماری های جسمی نیز مبتلا شده اند که برای درمان، به مراکز درمانی جنرال و چند تخصصی اعزام شدند، که علاوه بر هزینه های سنگین درمانی، در بسیاری از مواقع، بدلیل شرایط این بیماران بلحاظ روانپزشکی، ارائه خدمات عمومی به آنان با مشکلاتی همراه بوده است.

   معاون درمان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: با توجه به لزوم درمان بیماری های جسمی بیماران روانپزشکی مرکز روانپزشکی رازی و جلوگیری از مشکلات اعزام آنان به مرکز درمانی دیگر برای درمان بیماری های جسمی، تصمیم گرفته شد تا با بررسی و ارزیابی سلامت بیماران روانپزشکی رازی، اولویت بندی روی نیازهای جسمی آنان صورت بگیرد.

    وی افزود: پس از بررسی های انجام شده، رفع نیازهای جسمی در خصوص " قلب و عروق "، " فیزیوتراپی " و " دندانپزشکی " در اولویت قرار گرفت و براساس این نیازها، نسبت به خرید تجهیزات تشخیصی و درمانی در این سه حوزه اقدام شد.

    دکتر خراسانی اظهارداشت: با حمایت و مشارکت معاونت درمان وزارت بهداشت، نسبت به خرید یک دستگاه ویدئو آندوسکوپ کولونوسکوپ، چهار دستگاه تشک مواج، یک دستگاه ونتیلاتور ثابت (برای احیا تنفسی و قلبی) و دو دستگاه یونیت دندانپزشکی اقدام شد، ضمن آنکه مقدمات بکارگیری متخصصان مربوطه در مرکز روانپزشکی رازی نیز صورت گرفت.

    وی با اشاره به اینکه یک ماه پیش مجوز خرید یک دستگاه " اکوکاردیوگرافی " و " سونوگرافی " دریافت شد، افزود: هم اکنون با توجه به خرید و تحویل یک دستگاه '' اکو کاردیوگرافی '' به بیمارستان رازی، و مشخص شدن برنامه حضور پزشک متخصص قلب در مرکز روانپزشکی رازی، اجرای برنامه مدون بررسی وضعیت قلبی بیماران این مرکز روانپزشکی آغاز شده است.

    معاون درمان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی همچنین از استقرار یک تیم سیار دندانپزشکی از یک هفته آینده در بیمارستان روانپزشکی رازی گفت که برنامه مدون برای ارائه این خدمات از اول مهرماه سالجاری با همکاری دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اجرا خواهد شد.

   گفتنی است، مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد)، بعنوان بزرگترین و قدیمی ترین مرکز روانپزشکی خاورمیانه، در منطقه امین آباد شهر ری واقع شده است، و تحت پوشش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، به بیماران مبتلا به  انواع اختلالات اعصاب و روان، خدمات تخصصی ارائه می دهد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


٠٩:٥٢ - سه شنبه ١٥ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١٤٩٠٦    /    تعداد نمایش : ٨٤٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج