چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

شورای پژوهشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، با حمایت مالی از 8 طرح پژوهشی موافقت کرد

گالری تصاویر

   شورای پژوهشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ضمن تشکیل جلسه با حضور رئیس دانشگاه، معاونان تحقیقات، درمان، آموزش، توسعه، مدیران معاونت پژوهشی و جمعی از اعضای هیات علمی و روسای مراکز تحقیقاتی این دانشگاه، با حمایت مالی از 8 طرح پژوهشی موافقت کرد.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر " امیرمسعود عرب " رئیس دانشگاه و رئیس این شورا، در ابتدای جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، به اهمیت فعالیت های پژوهشی در دانشگاه اشاره کرد و افزود: بودجه اختصاصی به پژوهش در سال 97 به حدود 5 درصد از درآمد اختصاصی دانشگاه افزایش یافت که این، نشان از اهمیت بخش تحقیقات است.

     دکتر " محمدرضا خدایی اردکانی " معاون تحقیقات و فناوری در این نشست، ضمن تاکید بر انجام پژوهش های کاربردی و مطابق با نیازهای جامعه، از برگزاری جلسات متعدد با معاون آموزشی برای حمایت بیشتر از پایان نامه های دانشجویی بخصوص در مقطع دکتری گفت که نیاز به راهکارهای اجرایی دارد.

   دکتر " احمد دلبری " معاون توسعه منابع دانشگاه نیز در ادامه این جلسه گفت: با اینکه اعتبارات پژوهش در سال 97 از دو درصد به حدود پنج درصد درآمد دانشگاه افزایش یافت، اما به نظر می رسد که در سال 98  با مشکلات بودجه ای مواجه باشیم و لازم است که مراکز تحقیقات و گروه های آموزشی نسبت به جذب گرنت از سازمان های ذینفع اقدام کنند.

    وی همچنین بر استفاده موثرتر  از حضور دانشجویان  PhD  تاکید کرد.

    دکتر" آمنه ستاره فروزان " مدیر پژوهش نیز ضمن تشکر از حمایت حوزه پشتیبانی از فعالیت های پژوهشی در سال گذشته، و با توجه به کمبود بودجه پژوهشی در سال جاری،پیشنهاد داد: اعضایی که در امر گرفتن گرنت دارای تجربیاتی هستند  در قالب کارگاه آموزشی،  این تجربیات را به سایر محققان دانشگاه منتقل کرده تا بتوانند در انجام تحقیقات خود از گرنت سایر سازمان ها استفاده کنند.

   وی همچنین از برقراری ارتباط مستقیم و لینک سه مرکز تحقیقاتی " سالمندی، حوادث و بلایا و SDH  " دانشگاه به collaborate center WHO     خبر داد و گفت که این ارتباط می تواند کمک بزرگی در انجام طرح های تحقیقاتی باشد و امیدواریم سایر مراکز تحقیقاتی نیز با این منبع اطلاعاتی همکاری کنند.

   وی، جذب گرنت از وزارت بهداشت توسط محقق جوان خانم " لیلا رهنما "  را نیز از دیگر اخبار مسرت بخش این حوزه عنوان کرد.

   دکتر فروزان همچنین آیین نامه جدید نظارت بر مطالعات پژوهشی را نیز به شرکت کنندگان در جلسه ارائه داد.

انتهای پیام/

تنظیم خبر: نعیمی پور

 


١٦:٣٠ - شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١٤٣١٣    /    تعداد نمایش : ٨١٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج