• پدران آسمانی 1
  ...

 • پدران آسمانی
  ...

شهید سید محمود صلاحی
 

زندگینامه شهید سید محمود صلاحی:

شهید سید محمود صلاحی متولد اول دی ماه سال 1346 در شهر بیجار می باشند. آغاز تحصیلات دوره ابتدایی ایشان در دبستان خاقانی بیجار بود. سپس در سال 1359 به همراه خانواده مهاجرت به قزوین داشتند. در سال 1360 ادامه تحصیلات متوسطه وی در هنرستان انقلاب قزوین بود و در سال 64 موفق به دریافت دیپلم معماری از این هنرستان شدند. ایشان ضمن گذراندن دوره امدادگری در سال 1362 در همان سال اعزام به جبهه های جنوب داشتند و در عملیات خیبر و آزاد سازی جزایر مجنون حضور داشتند. سپس در سال 1366 اعزام مجدد به جبهه های جنوب داشتند و در سال 1367 وارد دانشکده صدا و سیما شدند و در بخش های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فعالیت داشتند همچنین فعالیت مستمر در عکاسی و فیلم سازی با گروه های دانشجویی و در سال 1373 در رشته فیلمبرداری در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدند.

در سال 1373 اعزام به خدمت نظام وظیفه عمومی و در سال 1375 پایان دوره خدمت سربازی ایشان بوده. در سال 1376 بعنوان نورپرداز همکاری با صدا وسیمای مرکز زنجان داشتند.

از جمله فعالیت های ایشان می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 

 •  سال 1376 همکاری در ساخت "جنگ روز هفتم"

 

 •   سال 1377 همکاری در ساخت سریال "داستان وکیل"

 

 •     سال 1378 همکاری در ساخت برنامه "جنگ جوان"

 

 •   سال 1379 همکاری در تهیه فیلم مستند "جشن فندق"

 

 •     1381 کارگردان برنامه های "با هم در کنار هم" و "روستای ما "

 

 •     1382 موفق به دریافت جایزه بهترین نورپردازی برای فیلم مستند "جنگ و خاک" از یازدهمین جشنواره مراکز استان ها

از جمله آثار این شهید: یاد سرخ چنگوره (ویژه زلزله ی آوج)، باده ی انتظار، فقط یک دیدار، یادگار امینی ها، دیدنی های استان و چنگ و مس.

ایشان در سال 1383 تشرف به حج عمره و زیارت حرم مطهر نبوی داشتند که هنوز چند روزی از بازگشت ایشان نگذشته بود که طی ماموریتی که اعزام به منطقه زلزله زده الموت برای تهیه تصویربرداری از شدت خرابی ها و نحوه امداد رسانی به روستاییان آسیب دیده داشتند طی سانحه سقوط هلی کوپتر در منطقه شیرکوه هنگام بازگشت به قزوین در واپسین ساعات روز 9 خرداد سال 1383 به لقای الهی پیوستند.

تشییع این شهید بزگوار در روز 10 خرداد توسط مردم عزادار و قدرشناس قزوین در جوار آستان مقدس شاهزاده حسین (ع) انجام گرفت.

شهید بزرگوار پدر گرامی دانشجو سید ملیکا صلاحی در مقطع کارشناسی رشته ارتوپدفنی وردی سال 1393 می باشند.

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت آموزشیمعاونت تحقیقات و فناوریمعاونت فرهنگی و دانشجوییمعاونت درمان و توانبخشیمعاونت توسعه مدیریت و منابعکتابخانه مرکزی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences