چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

انعکاس نقطه نظرهای تشکل های اصلی دانشجویان در مراسم گرامیداشت روز " دانشجو "

   مسئولان تشکل های بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و دبیر کانون های فرهنگی این دانشگاه بعد از ظهر امروز (دوشنبه) نقطه نظرهای این تشکل ها را به شرکت کنندگان مراسم گرامیداشت روز دانشجو ، از جمله رئیس و معاونان این دانشگاه ارائه دادند.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، " میلاد ویسی " مسئول بسیج دانشجویی در سخنانی گفت : روز دانشجو ، نماد عدالتخواهی و استکبار ستیزی گروهی از جامعه است که از نظر بزرگان انقلاب ما نیز موذن جامعه خوانده می شود و آگاهی و عدم آگاهی آنان را به مثابه حیات و ممات جامعه می دانند.

    وی افزود: همواره توقعی که از دانشجو در جامعه ما وجود داشته است، او را به نماد نوآوری در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بدل کرده است و همین می شود که رهبری معظم انقلاب از جوانان بویژه دانشجویان می خواهند در عرصه های فرهنگی و اجتماعی ، از هیچ استعدادی چشم پوشی نکنند و برای رساندن پیام انقلاب به دل ها، قدم های بعدی را بردارند.

    مسئول بسیج دانشجویی در مورد موضوع های مهم روز گفت: از جمله آنها که سعی ما بر این بوده است که در نظر داشته باشیم ، نظام سلامت بود. نظام سلامتی که با همه پیشرفت ها و تعالی که داشته هنوز از سیستم شفافی برخوردار نیست و متاسفانه همچنان می شود گفت که نظام سلامت ما پزشک سالار است.

   ویسی افزود: طرح تحول نظام سلامت ، طرح خوبی بود که در ابتدای دولت یازدهم برنامه ریزی و اجرا شد. البته این طرح از همان ابتدا دارای نقاط ضعفی بود که بسیج دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی تهران در مقاطع مختلف این نقدها و ایرادات را همدلانه به مسئولان مربوطه گوشزد کردند حال اینکه اکنون ، طرح تحول ، خود به یک پدیده مساله زا تبدیل شده است که امیدواریم دولت بتواند در حل این مسایل فائق آید.

   وی به فعالیت های فرهنگی و علمی دانشجویان در قالب تشکل های مختلف اشاره کرد و دانشگاه علوم بهزیستی را بلحاظ حجم بالای این فعالیت ها ، منحصربفرد توصیف کرد و در نهایت تصریح کرد:  ما بدنبال آن هستیم که در نهایت اتحاد و تلاش دسته جمعی در جهت تعالی دادن به فضای دانشجویی دانشگاه است که همکاری همه ما دانشجویان را با حمایت مسئولان می طلبد.

******

   " صبا زاهدپور " مسئول انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه نیز دانشجو را دارای آرمان و اهدافی مهم و از روشنفکران جامعه معرفی کرد و ضمن گرامی داشت روز دانشجو ، دانشجویان را مبدا تمام تحولات دانست.

   وی با تاکید بر اینکه دانشجویان ، دغدغه های فرهنگی بسیاری دارند ، از ریاست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی خواست تا علاوه بر ارتقای علمی ، برای ظهور و بروز زمینه های فرهنگی تلاش کنند و ابراز امیدواری کرد که با فراهم بودن زمینه ها ، فضا بازتر بشود و فعالیت ها گسترش یابد.

   وی از برخی معاونان دانشگاه به دلیل عدم پاسخگویی طی ماههای اخیر و نگرانی آنان از تغییر و تحولات ، گلایه کرد و از آزادی عقیده گفت که لازمه فضای دانشگاهی است ، در عین حال ، بد اخلاقی در فضای مجازی و بیان فحش و ناسزا به نام آزادی عقیده را به دور از فضای دانشگاه دانست.

   وی از زنجیره فرهنگی " باور " گفت که فعالان و علاقه مندان به مسایل فرهنگی را دور هم جمع کرده تا فعالیت های فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی را هدفمند تر پیگیری کنند.

   وی همچنین دغدغه صنفی را مربوط به همه دانشجویان ذکر کرد و افزود: خوابگاه های دانشجویان مشکل دارند و خوابگاه امام حسین (ع) که مورد بازدید ریاست دانشگاه قرار گرفته است ، احتیاج به تجهیزات دارد.

   زاهدپور در پایان سخنانش ، آرزوی حل مشکلات دانشجویان و عاقبت بخیری همه را از خداوند خواست.

******

    در ادامه این مراسم ، " مصطفی نظری " دبیر کانون های فرهنگی دانشگاه نیز در سخنانی ، ضمن بیان روند چگونگی شکل گیری شوراهای مرکزی کانون های فرهنگی ، گفت : ابتکار قابل توجهی که در این دوره از تشکیل کانون های فرهنگی دانشگاه حائز اهمیت بود، ایجاد زنجیره فرهنگی به همت دانشجویان با عنوان " زنجیره فرهنگی باور " و جذب مشارکت علاقه مندان در زمینه های مختلف و ساماندهی خودجوش دانشجویان جهت هدایت افراد به حوزه های علاقه مندی و مهارت آن ها بود.

   بگفته نظری ، هم اکنون ، 9 کانون فرهنگی در زمینه های مختلف در فضای دانشگاه مشغول به فعالیت هستند که بخش عمده ای از این کانون ها ، برنامه های مدنظر خود برای اجرا در آذرماه را به معاونت فرهنگی ارائه دادند که با گذشت نیمی از ماه جاری هنوز تصمیم قطعی در مورد تصویب و یا حتی رد این برنامه ها اتخاذ نشده و همچنان به اجبار، فعالیت کانون ها به مرحله ارائه و بررسی برنامه ها محدود شده که این بحث نیازمند پیگیری بیشتر و همدلی مسئولان با دانشجویانی است که دغدغه فرهنگ و اعتلای آن در فضای دانشگاه را دارند.

   وی افزود: در دوره های قبل ، کانون ها ، برنامه های متنوع و پرباری را به اجرا گذاشته اند که خبر از فضای فرهنگی پویا و روحیه پیگیری و مشارکت دانشجویان دانشگاه می دهد.

   وی با اشاره به اهم فعالیت کانون های دانشجویی ، اظهارداشت : این روند در دوره جدید فعالیت کانون های فرهنگی نیز با جدیت از سوی دانشجویان در حال پیگیری است و برنامه ها و طرح های متنوعی که ارائه شده گواه شوق و نشاط دانشجویان جهت فعالیت در فضای فرهنگی دانشگاه می باشد.

   دبیر کانون های فرهنگی افزود: شایسته است مسئولان دانشگاه نیز این جریان فرهنگی را ارج نهند و با حمایت های مختلف خود، خصوصا در زمینه پیگیری ، بررسی ، تصویب و تامین هزینه ها ، گام بلندی در جهت ارتقای فرهنگ و پویایی دانشگاه بردارند.

    نظری از دانشجویان حاضر در مراسم نیز خواست تا با حضور خود در هر یک از عرصه های فرهنگی و فعالیت در زمینه ای که مهارت و تخصصی در آن دارند، در این جریان ، سهم خود را ایفا کنند.

    لازم به ذکر است ، تشکل ها و کانون های فرهنگی ، علمی ، اجتماعی و سیاسی دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تحت نظارت و پشتیبانی معاونت فرهنگی – دانشجویی فعالیت می کنند.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


٠٠:٥٥ - سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١١٠٣٣    /    تعداد نمایش : ١١٤٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج