چاپ        ارسال به دوست

جلسه شورای مدیران گروههای آموزشی و مراکز تحقیقاتی

در راستای افزایش کیفیت فرایندهای آموزشی و تعامل بیشتر با مدیران گروههای آموزشی و مراکز تحقیقاتی دانشگاه ، جلسه ای در تاریخ 96/11/16 با حضور معاونین آموزشی و پژوهشی برگزار گردید . در ابتدای جلسه معاون آموزشی به استماع نقطه نظرات مدیران آموزشی و پژوهشی پرداختندو در ادامه اهداف و برنامه های جدید این معاونت را بیان نمودند ایشان با آسیب شناسی فرایند فعلی و ترسیم اهداف پیش رو از تمامی اعضای هیات علمی به ویژه مدیران گروههای آموزشی و مراکز تحقیقاتی خواستار همکاری و همگرایی بیشتر جهت تعالی آموزش دانشگاه شدند .

در ادامه معاون آموزشی دانشگاه اظهار داشتند :

اساس وبنیان تشکیل هر دانشگاه برپایه و مبنای آموزش بوده ومیبایست در حرکت های جدید و نوآورانه ساختاری کارآمد و اثربخش طراحی وتعریف گردد، همچنین لازم است نواقص سیستم شناسایی وآسیب شناسی شود. در مورد سیستم اداری علاوه بر حفظ کرامت انسانی است در همه رده ها باید در جهت کاهش دادن بروکراسی اداری قدم برداشت ودر این راه تکیه بر نظم وانضباط اداری با توجه برضابطه های منعطف جهت ایجاد تعلق خاطر افراد به مجموعه دانشگاه لازم می باشد؛ همیشه میبایست مشکلات را دید وراهکار عملیاتی برای آن ارائه نمود . تعریف دقیقی از وضعیت وشرایط فعلی وتعیین اهداف ومراحل رسیدن به آن مشخص گردد شاید یکی  از ابزارهای رسیدن به این مطلوب جذب نیروی جوان ،خلاق وایده گرا به سیستم میباشد که در نهایت به تربیت دانشجویانی دقیق و توانمند با قدرت خدمت رسانی به ذینفعان وریشه یابی مشکلات محیط محل خدمت برسیم. در مورد طرح تحول آموزشی بیان نمودندکه تعداد 11بسته ابلاغی از وزارت بهداشت وجوددارد که باید مطابق با ماموریت اصلی دانشگاه (مرجعیت علمی توانبخشی در کشور )مناسب سازی گردد همچنین لازم است اعضای هیئت علمی در بسته های مختلف طرح تحول عضو گردند تا با مشارکت بیشتر اهداف فوق الذکر عملیاتی گردد .در مورد ملاکهای ترفیع پایه و شرایط تعلق طرح تمام وقت به اساتید لازم است دقت و بررسی بیشتری انجام شود . سایت ستاد معاونت آموزشی در حال به روز رسانی بوده و لازم است این اتفاق برای تمامی گروههای آموزشی نیر بیفتد. همچنین  بخش بین الملل سایت گروههای آموزشی  نیز باید راه اندازی گردد. بانک اطلاعات به روز و در دسترس باید تدوین شده وعملیاتی گردد. درمورد بحث حق التدریس ها از دیگر گروهها  نیز کمک گرفته شود تا حداکثر صرف جویی مالی انجام شود.همچنین دانشجویان دکتری می توانند در تدریس کمک کرده که منوط به برنامه از طرف گروهها ونظارت براجرای ان میباشد.همچنین لازم است نظارت اساتید راهنما و مشاور در مورد کیفیت علمی مقالات تولیدی دانشجویان بیشتر شود. در مورد در خواست معاونت فرهنگی و دانشجویی مبنی بر همکاری اساتید حوزه روانشناسی و روانپزشکی دربخش مشاوره دانشجویی، پیشنهاد شد این خدمت می تواند جز عملکرد آموزشی اساتید محاسبه گرددو در نهایت در مورد خریداری و تجهیز وتعمیر وسایل ونیازهای گروههای آموزشی و ستاد معاونت، جهت تسریع امور و جلوگیری از دوباره کاری  ابتدا درخواست ها به اداره امور عمومی ارجاع داده شود تا بررسی و با تعیین اولویت در فرایند خدمت رسانی تسریع گردد.

در پایان جلسه آقای دکتر میراب زاده معاون آموزشی، خانم دکتر سجادی را به عنوان مدیر امور هیات علمی معاونت آموزشی  معرفی نمودند.


٠٩:٤٠ - سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ١١٣٦٦    /    تعداد نمایش : ١٣١٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج