چاپ        ارسال به دوست

براساس رتبه بندی تایمز در سال 2022 میلادی؛

دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در رتبه بندی جهانی دانشگاههای دنیا قرار گرفت

   دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، براساس رتبه بندی جهانی تایمز در سال 2022 میلادی، در رده  1000 تا  1200  دانشگاه جهان  قرار گرفته است.

    به گزارش وبدای دانشگاه، نظام رتبه بندی تایمز از جمله نظام‌های رتبه بندی معتبر جهانی است که برای رتبه بندی سال 2022 میلادی، اطلاعات ارجاعات و انتشارات پژوهشگران  بیش از 2100 دانشگاه و موسسه آموزش عالی از 99 کشور جهان را جمع آوری و بررسی کرده، ولی براساس شاخص های خود، فقط  1600 دانشگاه بزرگ دنیا از جمله دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی را در رتبه بندی دانشگاه ها  قرار داده است.

     این گزارش همچنین حاکیست که دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، از میان 58 دانشگاه ایران که در این رتبه بندی شرکت داده شدند،  رتبه 32 را بدست آورده است.

     نظام رتبه بندی تایمز، همه ساله دانشگاه‌ها را براساس ۱۳ شاخص در پنج حوزه " آموزش، پژوهش، میزان استنادات، درآمد از بخش صنعت و فعالیت‌های بین‌المللی " مورد بررسی قرار داده و رتبه بندی می‌کند.

   لازم به ذکر است، دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با 23 گروه آموزشی و  8 مرکز تحقیقات تحت نظارت وزارت بهداشت، علاوه بر تعلیم و تربیت حدود دو هزار دانشجو در سه مقطع رشته های تخصصی سه حوزه سلامت ( رفاه و سلامت اجتماعی، سلامت روانی و توانبخشی )، در طراحی و اجرای پروژه های ملی و منطقه ای مشارکت دارد.

    این دانشگاه منحصربفرد که تحت نظارت وزارت بهداشت فعالیت می کند، در برخی از رشته ها بعنوان تنها برگزارکننده، و یا اولین مجری دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) در داخل و خارج از کشور شناخته شده است.

   هم اکنون 20 شرکت و واحد فناور تحت پوشش مرکز رشد و مدیریت توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در راستای تحقق هدف دستیابی به مرجعیت علمی و فنی طراحی و ساخت تجهیزات توانبخشی و اندام مصنوعی در کشور فعالیت می کنند که چهار شرکت از این مجموعه، در گروه شرکت های  « دانش بنیان » کشور قرار دارند.

انتهای پیام/

تنظیم خبر: نعیمی پور


١١:٣٠ - سه شنبه ١٦ شهريور ١٤٠٠    /    عدد : ٢٠٢٣٨    /    تعداد نمایش : ٣٤٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج