چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

با مصوبه هیات رئیسه، ستاد کرونا در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکیل می شود

   هیات رئیسه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی که با حضور همه اعضا و به ریاست سرپرست دانشگاه برگزار شد، تشکیل ستاد کرونا در دانشگاه را به تصویب رساند.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر حمیدرضا خانکه سرپرست دانشگاه با اشاره به وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور، لزوم تشکیل ستاد کرونا در دانشگاه را مطرح کرد.

   وی با توجه به وضعیت بحرانی افزایش ابتلا به کرونا در کشور، گفت: ما مجبوریم که در این جنگ تمام عیار با کرونا، مشارکت کنیم و با تشکیل ستاد کرونا در دانشگاه، سیاستگذاری متمرکزی را داشته و از کثرت دانشجویان تحصیلات تکمیلی که ظرفیت خوبی محسوب می شوند، استفاده کرده و در صورت لزوم به نظام سلامت و نهادهای درگیر با این موضوع کمک خواهیم کرد.

   اعضای هیات رئیسه دانشگاه با تصویب تشکیل ستاد کرونا در دانشگاه، دکتر بیژن خراسانی معاون درمان و توانبخشی دانشگاه را برای مسئولیت دبیری این ستاد مشخص کردند.

   تقویت ارتباطات مدیران ستادی دانشگاه با متناظرهای حوزه های خود در وزارت بهداشت، تقویت ارتباطات با معاونت های بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت، و حضور جدی کارشناسان معاونت درمان در شورای غذا و داروی وزارت بهداشت، از دیگر مصوبات نشست امروز هیات رئیسه دانشگاه بود.

   در بخش دیگری از این نشست، حجت الاسلام والمسلمین افشاری مسئول دفتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه با توجه به فرارسیدن سالروز امامت و ولایت صاحب الزمان (عج)، پیرامون مفهوم " انتظار فرج " سخنانی ایراد کرد.

   وی بنقل از کتاب بزرگان، منتظران آن حضرت را براساس تفکر آنان نسبت به این انتظار، به سه گروه " عامیانه، عالمانه و عارفانه " تقسیم کرد و گفت: تفکر عامیانه، ناشی از نگاه حداقلی است که رفع تمامی مشکلات را با معجزه امام زمان (عج) امکانپذیر می داند.

   بگفته حاج آقا افشاری، این تفکر دارای معرفتی ناقص است که عملکرد افراد را هم تحت تاثیر قرار می دهد و چه بسا که این تفکر، منجر به تاخیر در ظهور خواهد شد.

   وی درمورد تفکرعالمانه نسبت به " انتظار" اظهارداشت: در این تفکر، مردم خودشان نقش کلیدی و بسترسازی در هنگام ظهور خواهند داشت و با توجه به دغدغه اجتماعی در کنار ظهور، تمایل به ایفای نقش کلیدی دارند.

   وی افزود: در تفکرعارفانه، فرج شخصی به فرج حضرت منجر می شود و برهمین اساس، برای اینکه از زمینه سازان ظهور حضرت باشیم، باید توجه داشته باشیم که هر کسی در جایگاه حقوقی، وظیفه ای در برابر مسایل و مشکلات اجتماع  دارد و با توجه به توانمندی خود به این مسایل ورود می کند.

   در ادامه این جلسه و در جمع اعضای هیات رئیسه، از خدمات دکتر آرش میراب زاده در طول مسئولیت معاونت آموزشی دانشگاه قدردانی شد و دکتر محمدرضا خدایی عضو هیات علمی بعنوان معاون جدید آموزشی دانشگاه و دکتر حمیدرضا خرم خورشید عضو هیات علمی، بعنوان معاون جدید تحقیقات و فناوری دانشگاه معرفی شدند.

   خبر مربوط به انتصابات متعاقبا اطلاع رسانی می شود.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


٢٠:٣٩ - دوشنبه ٥ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ١٧٥٧٦    /    تعداد نمایش : ٣٠٠٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج