چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

نشست شورای فرهنگی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

    نشست شورای فرهنگی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با حضور رئیس دانشگاه، معاون فرهنگی دانشجویی، مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی، رئیس مرکز مشاوره دانشجویی، معاون روابط عمومی دانشگاه، مسئول امور بانوان، کارشناس امورفرهنگی، نماینده دفتر هم اندیشی اساتید دانشگاه و نمایندگان تشکل های دانشجویی در سالن حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از مفدا، در این نشست دکتر "حمید رضا خانکه" رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ضمن تشکر از زحمات این شورا گفت: رکن اصلی شورای فرهنگی باید سیاستگذاری های کلان فرهنگی برای دانشگاه و مراکز تابعه باشد و می توانیم با اندوخته های خوبی که در حوزه فرهنگی داریم، کم کم به سیاستگذاری های کلان فرهنگی برسیم.

    وی افزود: می توانیم با تغییر پارادایم دانشجویان را به سمت تحصیل، یادگیری و کسب مهارت های مختلف هدایت کنیم، شرایط کشور شرایط جنگی است، میتوانیم خانواده دانشجویان آسیب پذیر زا را شناسایی و حمایت کنیم و با ارتباط مستمر با این دانشجویان و خانواده های آنان باری از مشکلات آنان برداشته شود و عرصه های فرهنگی را با عرصه های کاری همراه نمائیم.

   دکتر خانکه ادامه داد، دعوت از متخصصین در حوزه کرونا برای آگاهی بخشی بیشتر به جامعه هدف و برگزاری تجمعات دانشجویی در بستر فضای مجازی و هدایت فضای مجازی را بتوانیم جهت آگاهی بخشی بیشتر به خوبی انجام دهیم، همانطور که میدانید این دانشگاه استعداد جهش بین المللی دارد و میتوانیم اعزام دانشجویان نخبه به خارج از کشور را در دستور کار قرار دهیم، فعالیتها را به خود دانشجویان واگذار کنید و حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی باید نقش هدایت کننده و تسهیل گری داشته باشند.

    وی با اشاره به برنامه های هفته بسیج گفت؛ فلسفه و تفکر بسیجی باید برتمام عناصر و احساس و نگاهمان مبتنی بر باورهای ایثارگرانه باشد و حمایت منطقی را در دستور کار قرار دهیم.

    در ادامه، دکتر "حسن شاکری "معاون فرهنگی دانشجویی ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای دکتر "حمید رضا خانکه" رئیس جدید دانشگاه افزود؛ فرهنگ یک مقوله فراگیر است، ما هرکاری و فعالیتی انجام می دهیم، بخشی از فرهنگ است، و با هم افزایی و مشارکت همه افراد در دانشگاه می توانیم این وظیفه خطیر و بزرگ را در سطح دانشگاه و جامعه عملیاتی نمائیم.

    در ادامه "یوسف رضایی" مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه  نیز دستور جلسه و موارد واصل شده به دبیرخانه شورای فرهنگی را مطرح کرد و با بحث و تبادل نظر سایر اعضای شورا ، مواردی جهت با کیفیت برگزار شدن فعالیت های فرهنگی دانشگاه مصوب شد.

    مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه  ضمن ارائه گزارش عملکرد واحد فرهنگی در سطح دانشگاه علی الخصوص در حوزه مجازی، گفت؛ عملکرد دانشجویان دانشگاه مخصوصا" در ایام کرونا در سطح کشور ستودنی است، برگزاری جشن مجازی برای دانشجویان فارغ التحصیل و همینطور معرفی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برای دانشجویان جدید دانشگاه  و برنامه ریزی برای شرکت دانشجویان و استعداد یابی آن ها در حوزه های مختلف جهت شرکت در جشنواره بین المللی سیمرغ در دستورکار معاونت فرهنگی دانشجویی است.

   در ادامه "حجت الاسلام والمسلمین افشاری" مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: شورای فرهنگی جهت بررسی بخش های مناسبتی و مسائل جاری دانشگاه هست و با توجه به شرایط کشور برگزاری مراسمات فرهنگی را به صورت مجازی میتوانیم یک پل ارتباطی بین دانشجویان و دانشگاه با رویکرد علمی در دستور کار قرار دهیم.

   دکتر "بهمن بهمنی" مسئول مرکز مشاوره دانشجویی، گفت که فعال سازی دانشجو رکن اصلی کار فرهنگی است، و با توجه به تفاوت های فردی دانشجویان میتوانیم در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، علمی، سیاسی و ... برنامه ریزی نمائیم تا با فعال شدن بخش های مختلف دانشجویی، دانشجویان بتوانند در نقش آفرینی اجتماعی خود در جامعه مثمر ثمر باشند.

   وی افزود: مطالبه گری در سطح کشور خیلی خوب هست، ولی مطالبه گری که خیر انسان یاورانه داشته باشد و برای عملیاتی شدن این مطالبه گری ها باید تشکل های انسان یاورانه بیشتر شوند تا به دنبال ایفای مسئولیت در قبال انسان در فضاهای فرهنگی و اجتماعی و علمی و... باشند.

   در ادامه " فرشته مخبر دزفولی" مشاور امور بانوان در دانشگاه از برنامه های آموزشی و نشست های تخصصی جهت حفظ نشاط و شادابی در بین امور بانوان دانشگاه خبر داد.

   "حمید عبدالهی" نماینده دفتر هم اندیشی اساتید دانشگاه؛ گزارشی از برنامه های سال 1399 هم اندیشی اساتید دانشگاه ارائه داد و گفت: با توجه به شرایط کشور برگزاری جلسات به صورت مجازی در دستور کار قرار گرفت و برنامه های هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، می تواند به عنوان یک پایگاه اجتماعی مشکلات کشور را در حوزه های سلامت اجتماعی رصد و جهت برطرف شدن مشکلات برنامه ریزی کنند و این ظرفیت بالقوه ان شاء الله به صورت بالفعل در بیاید.

   در ادامه نمایندگان تشکل های دانشجویی برنامه های پیش روی تشکل های خود را ارائه دادند.

   گفتنی است؛ برگزاری مراسم مجازی دانشجویان ورودی سال 99، جشن فارغ التحصیلی و مراسم گرامیداشت 16 آذر (روز دانشجو) با مشارکت تشکل های دانشجویی، ارتقای فعالیت های مجازی علمی و فوق برنامه دانشجویی با استفاده از ظرفیت های موجود، موافقت با تخصیص اعتبار به منظور ارتقای فعالیت های فرهنگی و فوق برنامه در دانشگاه و مراکز تابعه، موافقت با اهدای جوایز دانشگاهی جشنواره سیمرغ از اهم مصوبات این جلسه بود.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: طیبی


١٧:١٢ - شنبه ١ آذر ١٣٩٩    /    عدد : ١٧٧٦٢    /    تعداد نمایش : ٢٧٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج