چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

هیات رئیسه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکیل جلسه داد

    هیات رئیسه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، به ریاست دکتر حمیدرضا خانکه رئیس دانشگاه، و با حضور معاونان، روسای پیشین دانشگاه و همچنین روسای مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی و بیمارستان توانبخشی رفیده تشکیل جلسه داد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در ابتدای این نشست رئیس دانشگاه ضمن معرفی دکتر" مسعود فلاحی خشکناب " عضو هیات علمی دانشگاه بعنوان " مشاور و رئیس دبیرخانه مشارکت های اجتماعی " و آرزوی موفقیت برای ایشان، در خصوص نقش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مقابله با کرونا ، مطالبی بیان داشت.

   اعضای هیات رئیسه نیز با تبریک به دکتر فلاحی و آرزوی موفقیت در مسئولیتی که بعهده دارد، در خصوص چگونگی استفاده از شیوه های جدید آموزشی و انتقال مباحث عملی به دانشجویان ، وهمچنین سیاست دانشگاه در زمینه مقابله با کرونا، تبادل نظر کردند.

    در این جلسه، روسای مراکز پزشکی – توانبخشی وابسته به دانشگاه ( رازی و رفیده )، گزارش کوتاهی از وضعیت و امکانات مقابله با کرونا در این مراکز را ارائه دادند و با تبادل نظر دیگر اعضای شرکت کننده، ظرفیت و پتانسیل موجود در این مراکز، مورد بازنگری قرار گرفت.

    اجرای برنامه های جدید مقابله با کرونا براساس رسالت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی مانند « توانبخشی قلبی و ریوی بیماران پس از دوره درمان، مشارکت متخصصان و دانشجویان دکتری رشته های مختلف این دانشگاه در برنامه های وزارت بهداشت که مرتبط با حوزه های توانبخشی، سلامت روان و سلامت اجتماعی باشد همچون همکاری با سامانه 4030 ، توانبخشی از راه دور و درمان از راه دور، و تدوین پروتکل های مراقبتی برای اقشار مختلف مردم »، مورد تاکید همه اعضای شرکت کننده در این جلسه قرار گرفت.

   معاون توسعه دانشگاه نیز در بخشی از این جلسه، گزارش کوتاهی از روند اجرای پروژه های عمرانی دانشگاه و وضعیت کنونی عملیات ساختمانی بیمارستان های اخوان و یافت آباد، بخش ایثار در مرکز روانپزشکی رازی و عملیات مناسب سازی و تجهیز خوابگاه جدید دانشجویی ارائه داد و با توجه به موانع موجود در روند پیشرفت عملیات اجرایی آنها، راهکارهای لازم از سوی ریاست دانشگاه و دیگر اعضای هیات رئیسه پیشنهاد شد.

   در پایان این جلسه نیز ، رئیس دانشگاه با جمع بندی مطالب مطرح شده،  از معاونان آموزشی و فرهنگی دانشجویی برای اجرای مناسب فرآیند ثبت نام دانشجویان جدید و همچنین هماهنگی و تامین نیازهای آموزشی دانشجویان تشکر کرد.

   دکتر خانکه، جایگزینی شیوه های جدید آموزشی برای رفع خلاء های آموزشی را به گروه های آموزشی محول کرد تا براساس شرایط هر رشته ، نسبت به ارتقای کیفیت آموزش ها اقدام کنند.

   وی بر لزوم دریافت موافقت قطعی چند مرکز تحقیقات که دارای موافقت اصولی هستند و همچنین گروه های جدید آموزشی از وزارت بهداشت تاکید کرد و بازنگری برنامه استراتژیک دانشگاه و بررسی نقشه بکارگیری هیات علمی برای اجرای مناسب فرآیند جذب هیات علمی براساس نیازهای دانشگاه را ضروری دانست.

   رئیس دانشگاه همچنین سیاستگذاری دقیق دانشگاه در ارتباط با کرونا را به جلسه هفته آینده با معاونان و مدیران ذیربط موکول کرد.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


١٣:١٥ - چهارشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ١٧٧٦٣    /    تعداد نمایش : ٤٨٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج