چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی؛

پیام تبریک رئیس دانشگاه به مناسبت سالروز ولادت حضرت علی (ع) و روز « مددکاری اجتماعی »

    رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی امروز (دوشنبه) با انتشار پیام، فرارسیدن سالروز ولادت حضرت علی (ع)، روز پدر و روز «مددکاری اجتماعی» را به تمامی کارکنان، اعضای هیات علمی و دانشجویان بویژه شاغلین رشته ارزشمند « مددکاری اجتماعی » تبریک گفت.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، متن کامل پیام دکتر حمیدرضا خانکه به این شرح  است:

   به نام بخشنده مهربان

     با فرارسیدن ماه رجب و اعیاد این ماه عزیز، تاملی داریم بر زندگی پر برکت ائمه اطهار و الگو قرار دادن این بزرگان در زندگی خود، همچون امیرالمومنین حضرت علی (ع) که به دستگیری از مستضعفان و یتیم نوازی شهره دو عالم بودند و با این منش نیکو به پیروان خود آموختند که به نیازمندان نیکی کنید و دستگیر و حامی آنان باشید. 

    نامگذاری 13 رجب و سالروز ولادت با سعادت حضرت علی (ع) به نام روز «مددکاری اجتماعی» و روز « پدر»، تجلی رفتار براساس « عدل و عدالت »، و خصوصیات مهربانی و نیکی به نیازمندان، و نقش حمایت گر  ایشان از درماندگان است. همچنانکه، مددکاران اجتماعی از بزرگ مرد عدالتخواه جهان هستی الگو می گیرند تا آلام اقشار آسیب پذیر جامعه را کاهش بدهند.

    مددکاری اجتماعی، حرفه ای ارزشمند است که ترکیب علم و عمل را در تامین سلامت روانی و اجتماعی جامعه به نمایش می گذارد، و یکی از پایه های تاثیرگذار در سازندگی انسان ها و مددجویانی است که به دنبال روزنه امیدی می گردند و این امید اندک، با تلاش و از خودگذشتگی مددکاران دلسوز، به دریای بی کران امید و رنگین کمان زندگی بدل می شود.

    ضمن عرض تبریک فرارسیدن ولادت با سعادت امیر مومنان علی (ع)، به کارکنان، اعضای هیات علمی و دانشجویان در دانشگاه و مراکز درمانی تابعه، مناسبت روز «مددکاری اجتماعی» را به تمامی اعضای هیات علمی و دانشجویان مددکاری اجتماعی و مددکاران شاغل در بیمارستان ها و مراکز پزشکی و توانبخشی وابسته به دانشگاه تبریک گفته، و آرزوی سلامتی و بهروزی برای تمامی متخصصان این رشته در مسیر سبز، اما دشوار دارم.

دکتر حمیدرضا خانکه

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی   ٠٧:٥٧ - دوشنبه ٤ اسفند ١٣٩٩    /    عدد : ١٨٤٧٨    /    تعداد نمایش : ٣٥١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج