چاپ        ارسال به دوست

عضو هیات علمی گروه مشاوره دانشگاه:

نحوه شناخت خود و سلامت معنوی، زمینه ساز ارتقای سلامت روان است

   دکتر جلال یونسی عضو هیات علمی گروه مشاوره دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در وبینار « نحوه شناخت خود و سلامت معنوی خانواده » از ویژه برنامه های فصل رویش ماه مبارک رمضان گفت: خودمشاهده گری صحیح، یکی از راههای شناخت خدا و یکی از عوامل سلامت معنوی و سلامت روان است .

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، وی افزود: در بحث خود مشاهده گری یا منابع شناخت خود، باید فرد را در سه محور پسخوراند اجتماعی،پسخوراند فردی و مقايسه اجتماعی یا مقایسه با بالاتر و پایین تر عنوان کرد.

   وی مصادیق گوناگونی از خودمشاهده گری عنوان نمود و اظهار داشت: اگر تعادل این سه مورد بهم بخورد، فرد دچار اختلالات گوناگون خواهد شد‌.

   این متخصص مشاوره در ادامه به برخی راهکارهای اختلالات پرداخت و سلامت روحی و روانی را ارمغان آگاهی از منابع شناخت خود عنوان کرد و افراط در هر یکی از منابع پسخوراند اجتماعی، پسخوراند فردی و مقايسه اجتماعی یا مقایسه با بالاتر و پایین تر را زمینه ساز بیماری های گوناگون دانست .

   گفتنی است، دو نشست مجازی با موضوع " نحوه شناخت خود و سلامت معنوی خانواده " با حضور پرشور کارکنان در فضای اسکای روم برگزار شد و ادامه جلسات بمنظور آگاهی بخشی و ارتقای کارکنان دانشگاه با بهره مندی از استادان مجرب دانشگاه بعد از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.


انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: گلرخ

 


١٧:٣٩ - يکشنبه ١٢ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ١٩٠٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٧٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج