چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛

پیام رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در گرامی داشت هفته « سلامت روان »

   رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی روز یکشنبه با انتشار پیام، آغاز هفته « سلامت روان » را گرامی داشته و برای همه متخصصان و کادر درمانی و توانبخشی این حوزه، آرزوی سلامتی و موفقیت کرد.

   به گزارش وبدای دانشگاه، متن کامل پیام دکتر حمیدرضا خانکه به این شرح است:

« به نام آرامش دهنده دلها »

   با آغاز هفته سلامت روان، بخشی از جنبه های مختلف سلامتی یادآوری می شود که گستردگی ارتباطات جهان امروز، ضمن آنکه می تواند عاملی در تامین سلامت روانی انسانها در هر گوشه از جهان باشد، از سویی پیشرفت تکنولوژی و عصر دیجیتال، تهدیدی برای سلامت روان جوامع بشمار می رود.

   شعار امسال برای روز جهانی بهداشت روان که «سلامت روان در جهانی نابرابر» اعلام شده است، نشان می دهد که مولفه های گسترده و متنوعی در مجموعه " نابرابری ها " می توانند در تامین سلامت روانی افراد تاثیرگذار باشند.

   پیشرفت جوامع در کشورهای توسعه یافته، برخلاف اینکه عاملی در تامین سلامت جسمی افراد آن جامعه بلحاظ وجود امکانات بهداشتی و درمانی و دسترسی اقشار مختلف مردم به این امکانات محسوب می شود، اما پیچیدگی روابط اجتماعی و نابرابری ها در میان جوامع، آنها را در تامین سلامت روانی، به نتیجه ای واحد نمی رساند.

   از حدود دو سال گذشته که تمام کشورهای جهان با پاندمی کووید 19 روبه رو شدند، این نابرابری ها بیش از گذشته خودنمایی می کند و این بیماری که بظاهر سلامت جسمی و حیات انسان ها را بخطر انداخته، بر تمامی ابعاد زندگی بشر، و سلامت روانی و اجتماعی جوامع سایه افکنده است.

   با نیم نگاهی به نامگذاری ایام هفته سلامت روان در کشورمان، متوجه خواهیم شد که " نقش سیاستگذاران، رابطه ارائه دهندگان خدمات سلامت با خدمت گیرندگان، ضرورت توسعه عدالت اقتصادی و اجتماعی، سواد سلامت روان و بهره‌مندی از خدمات و نقش حاکمیت در توانمندسازی افراد دارای معلولیت (جسمی و ذهنی) " در تامین و بهبود سلامت روان جامعه موثر است.

   افتخار داریم، در دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی خدمت می کنیم که در سه حیطه سلامت بویژه سلامت روانی، با خبره ترین متخصصان و کادری دلسوز و زحمتکش که مظلومترین بیماران را تحت خدمات پزشکی و توانبخشی دارند، فعالیت می کند.

   ضمن گرامی داشت هفته سلامت روان و عرض خداقوت به همه اعضای کادر درمانی خدمتگزار در حوزه سلامت روان، برای یکایک اعضای هیات علمی گروه های مختلف این حوزه، متخصصان، کارشناسان، کادر پرستاری و خدماتی خدمتگزار در دانشگاه و مراکز درمانی تابعه، آرزوی سلامتی و بهروزی دارم.

دکتر حمیدرضا خانکه

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی١٠:٣٩ - يکشنبه ١٨ مهر ١٤٠٠    /    عدد : ٢٠٥٧٩    /    تعداد نمایش : ١١٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج