چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛

شورای مدیران آموزشی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی تشکیل جلسه داد

  نشست شورای مدیران آموزشی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی روز دوشنبه با حضور رئیس دانشگاه، معاون آموزشی، مدیران امور آموزشی و دانشجویی و مدیران گروه های آموزشی، بصورت حضوری و مجازی برگزار شد.

   به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه، دکتر حمیدرضا خانکه رئیس دانشگاه، در این نشست که با دستور جلسه " نحوه حضور دانشجویان ارشد و دکتری در سال جدید " برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و تبریک برد کشتی ایران، به کاهش موج پنجم کرونا و نگرانی ها برای بوجود آمدن موج ششم در آبان ماه اشاره کرد و گفت: برغم پیش بینی هایی که برای موج ششم وجود دارد، مسئولان کشوری اصرار به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها دارند که ما هم تبعیت می کنیم.

    وی افزود: دانشگاه از دو سه ماه پیش با تلاش معاونت های آموزشی، فرهنگی دانشجویی و توسعه مدیریت، بازگشایی خوابگاه ها را شروع کرد و با تامین منابع از سوی معاونت توسعه، خوابگاه جدید دانشجویان پسر نیز آماده شد. و طی این مدت، معاونت دانشجویی و همکاران آن معاونت بسیار خوب عمل کردند و پیش می روند.

    رئیس دانشگاه در مورد واکسیناسیون دانشجویان نیز اظهار داشت: برنامه واکسیناسیون دانشجویان از طریق معاونت درمان پیگیری شد و هم اکنون، بخش اعظم دانشجویان دوز اول را دریافت کردند و تزریق دوز دوم هم در جریان است، ضمن آنکه اعضای خانواده های همکاران نیز نسبت به بیماری کرونا واکسینه شدند.

    دکتر خانکه به راه اندازی بخش درمان سرپایی کرونا و تزریق داروی رمدسیویر در بیمارستان روانپزشکی رازی نیز اشاره کرد و گفت که در تابستان و در زمانی که بیماری کرونا در موج پنجم بیشترین فشار را به مردم وارد کرد و مراکز درمانی مملو از بیماران برای ویزیت پزشکان و تزریق داروی رمدسیویر بودند، مرکز روانپزشکی رازی با همت و کار تمام وقت کادر درمان، موفق شدند که بخش درمان سرپایی کرونا را با 50 تخت برای بیماران خانم و اقا، راه اندازی کنند و خدمات خوب و استانداردی را به مراجعه کنندگان ارائه بدهند.

   وی افزود: همچنین برای مشارکت در برنامه واکسیناسیون عمومی و تسریع در روند اجرای این برنامه، پایگاه واکسیناسیون کرونا در دو بیمارستان توانبخشی رفیده و روانپزشکی رازی دایر شد و به نوعی نشان دادیم که این دانشگاه در مواقعی که لازم باشد، مسئولیت اجتماعی اش را انجام می دهد.

   دکتر خانکه تصریح کرد: ما برای موج ششم هم آمادگی داریم و معاونت دانشجویی زحمت کشیده در هر خوابگاه یک سوئیت را به قرنطینه و استفاده اضطراری موارد مشکوک اختصاص داده، ضمن آنکه همکاران مشاور فعال شدند و غربالگری و مشاوره دانشجویان را انجام می دهند.

   وی افزود: گروه روانپزشکی نیز کمک کند و در صورت امکان از رزیدنت های جدید گروه بعنوان روانپزشک در خوابگاه ها مستقر کند. و امیدوارم  با توحه به اینکه دانشجویان، امانتی در دست ما محسوب می شوند، گروه های مشاوره، روانپزشکی و روانشناسی همکاری لازم در تامین و ارتقای سلامت روان دانشجویان داشته باشند.

   رئیس دانشگاه در خصوص حضور کارکنان و اعضای هیات علمی در شرایط کنونی نیز گفت: با توجه به نظر ستاد مبارزه با کرونا، که حضور 70 درصدی در محل کار را اعلام کرده، بنابر این 30 درصد باقی کارکنان که مشکل بیماری زمینه ای و یا خاص دارند، به صورت دور کاری خدمت می کنند.

***** 

   دکتر محمدرضا خدایی معاون آموزشی نیز طی سخنانی با تبریک حلول ماه ربیع الاول، از مدیران گروه های آموزشی و اساتید که با وجود مشکلات سیستمی توانسته بودند برگزاری کلاس ها را در وقت مقرر شروع کنند، تشکر ویژه کرد.

   وی همچنین با اشاره به این موضوع که سایت معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی باید به روزتر باشد و هماهنگی های لازم توسط مدیران و اساتید مشاور دوره تحصیلی بعنوان لینکی بین دانشجویان، اساتید و سیستم آموزشی مورد توجه قرار بگیرد.

    دکتر خدایی، در خصوص آماده سازی و راه اندازی اسکیل لب دانشگاه که در ساختمان قدیم EDC قرار دارد، گفت: کارهای عمرانی این بخش تمام شده و به مرور با تامین بودجه، امکان تهیه تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی فراهم می شود و این مجموعه به بهره برداری می رسد، ضمن اینکه تعدادی از گروه های آموزشی که کارورزی دارند و دانشجوی کارشناسی دارند، داخل گروه های خود، بخشی را به اسکیل لب اختصاص داده اند.

*****

   دکتر سهیلا شهشهانی پور مدیر امورآموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه نیز در سخنانی از مشکلات ثبت نام دانشجویان ارشد و دکتری گفت که به دلیل تاخیر بسیار در اعلام اسامی به دانشگاه ها، مشکلاتی ایجاد شد.

   وی سپس، از مدیران گروه های آموزشی در خصوص زمان آغاز کلاسهای دانشجویان دکتری و زمان برگزاری آزمون ها بصورت حضوری نظرخواهی کرد.

*****

    در ادامه، مدیران گروه های آموزشی نقطه نظرها و پیشنهادهای خود در ارتباط با حضور دانشجویان جدید الورود و شروع کلاسها بخصوص مسائل و چالش های شروع سال تحصیلی به لحاظ لجستیک و نرم افزاری و سخت افزاری را مطرح کردند.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: سوادجان - نعیمی پور


١٠:٢٩ - سه شنبه ٢٠ مهر ١٤٠٠    /    عدد : ٢٠٥٩٥    /    تعداد نمایش : ١٧٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج