چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

خیریه مرکز روانپزشکی رازی (امین آباد)، بازگشایی می شود

    با برگزاری جلسه مشترک اعضای هیات مدیره خیریه حمایت از بیماران روانی رازی (امین آباد) با رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و تاکید رئیس دانشگاه بر لزوم راه اندازی هر چه سریعتر خیریه و بهره مندی بیماران از خیرات نیکوکاران، خیریه مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد) بازگشایی می شود.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در این نشست که با حضور معاونان توسعه مدیریت و تحقیقات دانشگاه، مشاور رئیس دانشگاه و رئیس دبیرخانه مشارکت های اجتماعی و همچنین اعضای هیات مدیره خیریه برگزار شد، دکتر مسعود فلاحی رئیس دبیرخانه مشارکت های اجتماعی دانشگاه، گزارش مختصری از تاریخچه خیریه و فعالیت های انجام شده عمرانی و غیر عمرانی خیریه در مرکز روانپزشکی رازی ارائه داد.

   همچنین، دکتر حمیدرضا خرم خورشید معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه طی سخنانی با اشاره به فعالیت خیران و حمایت آنان از برنامه های دانشگاه در سالهای گذشته، بر نقش کلیدی خیریه در احدات و راه اندازی بخش مرحوم نظام مافی در بیمارستان رازی و واگذاری موقوفه مرحوم نظام مافی در غرب تهران به دانشگاه برای تاسیس درمانگاه، تاکید کرد.

    دکتر مهرداد فرخی معاون توسعه دانشگاه نیز ضمن تاکید بر اهمیت حمایت مادی و معنوی نیکوکاران از برنامه های دانشگاه، آمادگی این معاونت برای هرگونه همکاری جهت بازگشایی خیریه مرکز رازی، را اعلام کرد.

   در ادامه این نشست، دکتر صمدی رییس هیات مدیره خیریه حمایت از بیماران روانی رازی، ضمن تشکر از رئیس دانشگاه بابت توجه به نقش نیکوکاران در حمایت از بیماران روانی، از بازگشایی خیریه استقبال کرد، همچنین آقایان موسوی و میرزاحسینی دیگر اعضای هیات مدیره خیریه نیز در سخنان کوتاهی، روال طی شده در  دو سال گذشته برای اخذ مجوزهای لازم جهت فعالیت خیریه را توضیح دادند.

    دکتر خانکه رئیس دانشگاه علوم بهزیستی ضمن جمع بندی نقطه نظرهای حاضران، مقرر کرد که تفاهم نامه ای بین مسئولان بیمارستان روانپزشکی رازی و هیات مدیره خیریه، با نظارت معاون توسعه مدیریت دانشگاه، منعقد شود و خیریه با ساختاری جدید و منطقی، فعالیت خود را آغاز کند.

    وی همچنین از رئیس دبیرخانه مشارکت های اجتماعی دانشگاه خواست تا در فرصتی مناسب، با برگزاری نشستی با حضور مسئولان بیمارستان رازی و خیران سلامت که همواره از بیماران این مرکز روانپزشکی حمایت کردند، ضمن افتتاح خیریه مرکز رازی، تبادل نظر در خصوص برنامه های دانشگاه انجام شود.

   گفتنی است؛ مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی که در منطقه امین آباد شهر ری واقع شده، از جمله مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی است که علاوه بر ارائه خدمات مشاوره، پزشکی - درمانی و توانبخشی بصورت سرپایی، حدود 1200 بیمار با انواع اختلالات اعصاب و روان را تحت خدمات درمانی بستری دارد.

   بیش از نیمی از این تعداد را بیماران مزمن تشکیل می دهند که به دلیل شرایط خاص خانوادگی و یا بی هویتی، از حمایت خانواده و آشنایان خود بهره مند نبوده و سالهاست که در مرکز روانپزشکی رازی اقامت دائم داشته و علاوه بر هزینه های درمانی، دارای هزینه های زندگی روزمره در این مرکز نیز می باشند.

انتهای پیام/

تنظیم خبر: نعیمی پور


١٨:٠٠ - دوشنبه ٣ آذر ١٣٩٩    /    عدد : ١٧٧٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٧٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج