چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار؛

پرستاران مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد) مورد تقدیر قرار گرفتند

   پرستاران مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد)، در مراسمی که به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، و با حضور رئیس بیمارستان روانپزشکی رازی و مدیر اداره پرستاری و نماینده معاون درمان دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در مرکز رازی برگزار شد، مورد تقدیر قرار گرفتند.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه بنقل از روابط عمومی مرکز رازی، دکتر امید رضائی رئیس بیمارستان روانپزشکی رازی طی سخنانی در این مراسم،خطاب به پرستاران گفت: خوشحالم که همکارانی همانند شما دارم، چرا که شما در وظایف خود یک دل و یکرنگ، قوی، پا به کار، و متعهد هستید. امروز دور هم جمع شدیم که این روز را به شما تبریک بگوئیم، تفعلی زدم به تقدیرنامه ها، و لوح تقدیر آقای اسدنژاد درآمد که به نمایندگی آن را برای شما قرائت می کنم، باشد تا در کنار هم روز های خوبی را در آینده بگذرانیم.

    در ادامه، دکتر امین اجلی مدیر اداره پرستاری دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی طی سخنانی اظهار کرد: حماسه دوره کرونا طی دو سال و نیم جهان را دربر گرفته بود که پرستاران جان برکف رسالت خود را به بهترین نحو انجام دادند، ما ثابت کردیم با توجه به باورها و اعتقاداتمان چقدر پای کار هستم. این نمونه کوچکی از زحمات این قشر زحمت کش است که همچنان ادامه دارد.

    وی افزود: شغل پرستاری جزو مشاغل سخت و زیان آور است و دلیل آن این است که ما شب و روز نداریم تعطیل و غیرتعطیل نداریم و همیشه آماده ارائه خدمت به آحاد جامعه هستیم. و این وظیفه ماست چرا که ما این رشته الهی را انتخاب کرده ایم.

    وی با اشاره به شعار امسال معاونت پرستاری وزارت بهداشت مبنی بر « ارتقای سلامت مردم، بهبود کیفیت خدمات و رفع موانع خدمتی »، گفت: پس ما باید خود را هر لحظه توانمند کنیم و در این حوزه نباید کم گذاشته شود و همه ما در این مسیر، هم قسم هستیم.

    دکتر اجلی در قسمت دیگری از سخنانش اظهار داشت: تعرفه خدمات پرستاری پس از 15 سال وقفه با نواقصی در حال اجرا است و امیدواریم در آینده نزدیک این نواقص برطرف شود تا همکاران زحمتکش طعم شیرین آن را در زندگی خود احساس نمایند.

   در ادامه این مراسم، دکتر حسن دارائی مدیر مرکز روانپزشکی رازی ضمن خسته نباشد به همکاران واحد پرستاری این روز را به آنان تبریک گفت و افزود: خدا را شاکرم که توفیق خدمت در این مجموعه و در کنار شما، را بدست آوردم.

   مهدی شیخنا مترون مرکز رازی نیز طی سخنانی در این مراسم، گفت: خوشحالم که در جمع شما سروران گرامی هستم و می توانم ارادت خودم را ابراز کنم. در اینجا لازم می دانم توضیح دهم که پرسنل ما در این مرکز از جان مایه می‌گذارند و این تعداد از افرادی که نمونه انتخاب شدند، از بهتر، بهترین ها هستند که انتخاب شدند.

     در ادامه مراسم، معصومه رضایی یکی از سوپروایزران بالینی مرکز روانپزشکی رازی در سخنانی، از خصوصیات پرستاران بخش روان گفت که قطعاً « تعامل و بهره برداری از مهارتهای ارتباطی مناسب »، از خصوصیات پرستاران این بخش هاست، ضمن آنکه در نظر گرفتن نیازهای عاطفی و احساسات بیمار جهت ارتقاء و بهبود شرایط روانی و اجتماعی او، ضروری می باشد.

    وی با ابراز خرسندی از کار با بیماران روان و پرستاری از آنان، افزود: پرستاری در بخش های روان، بر معیارهای اعتماد بنفس بیماران، استقلال، و احترام به شخصیت آنها تاکید دارد که علاوه بر مهارتهای بالینی بر مهارتهای روانپرستاری هم تسلط دارد.

    سوپروایزر بالینی مرکز روانپزشکی رازی توضیح داد که بیمار روان با اختلال در تفکر درک و حافظه و تاثیر بر رفتار  بصورت عملکرد مختل شناخته می شود، در اغلب موارد علل بیماری های روان شناخته شده نیست. وراثت، محیط و استرس تاثیر زیادی در بروز علائم دارد. در صورتیکه علائم بالینی  در بیماران جسمی، بیشتر مشهود است و غالباً با اقدامات پاراکلینیکی قابل تشخیص می باشد. اما تشخیص بیماران روانی با تکیه بر شرح حال، مصاحبه با بیمار و خانواده و تست های روانشناسی شکل می گیرد.

    خانم رضایی افزود: بیماران روانی تا آخر عمر نیاز به مداخله و درمان دارند و مکرراً دچار عود و شدت بیماری می‌شوند و مدت زمان طولانی در بیمارستان های روانپزشکی بستری می شوند و تعامل با بیماران روان مهارتهای تخصصی بیشتری لازم دارد، ضمن آنکه عدم درمان مناسب بیمار روان ممکن است برای خود و دیگران خطرآفرین باشد.

    در ادامه این مراسم، دکتر امید رضائی رئیس بیمارستان روانپزشکی رازی، دکتر امین اجلی مدیر اداره پرستاری دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی به اتفاق جمعی از مسئولان بیمارستان رازی، جهت تجلیل از پرسنل زحمتکش پرستاری، با گل و شیرینی به بخشهای بیمارستان مراجعه کرده و از زحمات پرستاران این مرکز روانپزشکی تشکر کردند.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: زند – نعیمی پور


١٤:٣٩ - چهارشنبه ٩ آذر ١٤٠١    /    عدد : ٢٤٦٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٨٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج