چاپ        ارسال به دوست

رئیس دبیرخانه مشارکت های اجتماعی دانشگاه در آستانه روز جهانی داوطلب (5 دسامبر – 14 آذرماه) مطرح کرد:

در صدد جلب مشارکت و ارائه خدمات به افراد دارای معلولیت و آسیب دیدگان اجتماعی هستیم

   رئیس دبیرخانه مشارکت های اجتماعی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی امروز (یکشنبه) در آستانه روز جهانی داوطلب (5 دسامبر) اعلام کرد که دو خیریه در بیمارستان های روانپزشکی رازی و توانبخشی رفیده برای جلب مشارکت و ارائه خدمات به افراد دارای معلولیت و آسیب دیدگان اجتماعی در حال فعالیت هستند و درصدد توسعه این مهم هستیم.

    دکتر امین شاهرخی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با تبریک فرارسیدن روز جهانی داوطلب، افزود: روز جهانی داوطلب، فرصتی جهت ترغیب و حمایت از خدمات داوطلبان نظام سلامت است، داوطلبان و سفیران سلامت از نهاد و جنس خود مردم‌اند که بدون هرگونه چشم‌داشتی، ضمن برقراری ارتباط مناسب با مردم در قالب برنامه های خودمراقبتی، با ارتقای سواد سلامت جامعه در حوزه‌های مختلف، سطح سلامت مردم را بهبود می‌بخشند.

    وی گفت: دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با توجه به ماموریت‌های محوله در حوزه توانبخشی، رفاه و سلامت اجتماعی، در ابعاد آموزش، پژوهش، درمانی و خدمات توانبخشی و استفاده از ظرفیت های اجتماعی، اقتصادی و علمی، در ارتقای سطح کیفی زندگی توام با رفاه و سبک مطلوب زندگی می‌تواند نقش آفرین باشد، و در همین راستا با کسب مجوز از مبادی قانونی، اقدام به ایجاد خیریه های مردم نهاد کرده است.

   وی افزود:  تاکنون دو خیریه در بیمارستان های روانپزشکی رازی و توانبخشی رفیده نسبت به جلب مشارکت و ارائه خدمات به معلولین و آسیب دیدگان اجتماعی در حال فعالیت هستند و عملکرد آنها در سال 1400 ، معادل حدود 7 میلیارد تومان جذب مشارکت های مردمی بوده است.

   دکتر شاهرخی تصریح کرد: بخشی از خدمات حمایتی مورد نیاز اجتماع از طریق سمن های علمی، و آموزش مقدماتی تامین می‌شود و با توجه به رویکردهای اخیر، همکاری نزدیک با تشکل های مردم نهاد می‌تواند ارائه خدمات را هدفمند نماید.

   رئیس دبیرخانه مشارکت های اجتماعی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی خاطرنشان کرد که این دبیرخانه با هماهنگی و ارتباط با اداره تعالی فرهنگی معاونت دانشجویی دانشگاه در جهت ترغیب و تشویق دانشجویان برای انجام کارهای داوطلبانه و جهادی در مناطق محروم جنوب تهران و همچنین حمایت از دو گروه داوطلبی جهادی جانا و همیاران زندگی همکاری داشته است.

    وی با توجه به توانمندی و پتانسیل دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، مشاوره و غربالگری ژنتیکی جهت زوجین به منظور پیشگیری از تولد نوزادان معلول را در سال های آتی پیشنهاد داد و پرداختن به این فعالیت را از جریانات ارزشمند در حوزه سلامت برشمرد .

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: گلرخ


١٢:٥٢ - يکشنبه ١٣ آذر ١٤٠١    /    عدد : ٢٤٧٠٩    /    تعداد نمایش : ٤٢٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج