چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

برگزاری 110 نشست سرمایه‌گذاران و استارتاپ‎ها در نمایشگاه اینوتکس

   مدیر فن بازار ملی ایران گفت: برگزاری کافه سرمایه یکی از بخش های هفتمین نمایشگاه بین المللی اینوتکس است که در آن استارتاپها و سرمایه‌گذارها با هم ملاقات خواهند داشت و قرار است در مدت سه روز برگزاری نمایشگاه، 110 نشست میان آنها برگزار شود.

   به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، " اکبر قنبرپور "  عصر روز پنجشنبه در مراسم افتتاحیه هفتمین نمایشگاه بین المللی اینوتکس 2018 در بوستان گفت و گو افزود: نمایشگاه اینوتکس در سال 2012 آغاز به کار کرد که دو سال اول فقط میزبان شرکت های فناور خارجی بود، از سال 2014 شرکت های ایرانی هم به آنها اضافه شد و در مدت سه سال گذشته فقط شرکت های فناور در آن حضور داشتند.
  
وی اظهار داشت: سال گذشته با توجه به رشد سریع در اکوسیستم، تصمیم گرفتیم که بخش های دیگری را هم به نمایشگاه اضافه کنیم که بر این اساس از مخترعان، استارتاپ ها و شتاب دهندگان نیز برای حضور دعوت کردیم و امسال هدفگذاری برپایی نمایشگاه بر حضور تمام این اعضا بود.
   
دبیر هفتمین نمایشگاه بین المللی اینوتکس 2018 ادامه داد: امسال 13 گروه از جمله مخترعان، استارتاپ ها، شتاب دهندگان و سرمایه گذاران شناسایی شده و در نمایشگاه حضور دارند، همچنین تعدادی از شرکت های ارائه دهنده خدمات کسب و کار نیز شرکت کرده اند.
   
قنبرپور افزود: کشورهایی مانند آلمان، لهستان و روسیه در نمایشگاه اینوتکس غرفه دارند؛ همچنین در رویدادها نیز کشورهای نیجریه، ترکیه، مالزی و اندونزی حضور یافته و کشورهای کره جنوبی و عراق نیز در قالب هیات از نمایشگاه بازدید خواهند داشت.
  
وی با بیان اینکه هفتمین نمایشگاه بین المللی اینوتکس 2018 در چند بخش برگزار می شود، گفت: یک بخش نمایشگاهی است که از 14 تا 16 تیرماه در بوستان گفتگو برپا است، بخش بعدی شامل 10 مورد رویداد است که همزمان با نمایشگاه برگزار می شود که برخی تجاری و برخی با رویکرد کسب و کار ترویجی هستند.
  
قنبرپور افزود: نشست شبکه سازی نوآوری با حضور اساتید خارجی با زمینه شهر هوشمند و اینوتکس پیچ، بخش دیگری از این رویدادها است که قرار شد چهار برنده این بخش با همکاری اتاق بازرگانی تهران به جیتکس 2018 اعزام شوند.
  
نمایشگاه جیتکس دبی (Gitex) بزرگترین و معروفترین نمایشگاه خاورمیانه، آفریقا و جنوب آسیا در زمینه تکنولوژی و فناوری اطلاعات است که هر ساله در شهر دبی امارات برگزار می شود. این نمایشگاه مکانی برای آشنایی با آخرین نوآوری ها و تکنولوژی ها در حوزه فناوری است و بیشتر مدیران ارشد شرکت های معروف دنیا و متخصصان این صنعت در آن شرکت می کنند.
  
نمایشگاه جیتکس همچنین فرصتی برای آشنایی و ایجاد ارتباط با تولید کنندگان، خرید و سفارش و اخذ نمایندگی محصولات است.
  
مدیر فن بازار ملی ایران در ادامه سخنانش گفت: نشست فناوری ها در حوزه انرژی های تجدید پذیر میان کشورهای D8، عرضه نیاز تعدادی از شرکت ها در قالب یک رویداد نیازی و «اینو نوجوان» برای نوجوانان که تجربه 18 فناوری در آن عرضه می شود برخی دیگر از این رویدادهایی است که همزمان با نمایشگاه برگزار می شود.
  
به گفته وی امسال برای اولین بار اینوتکس و اینوتک همزمان با هم و در قالب یک نمایشگاه برگزار می شوند. گفتنی است ؛ نمایشگاه اینوتکس یک رویداد منحصر درحوزه فناوری و نوآوری در منطقه است که هر ساله با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری برگزار می شود.

   رویداد ملی اینوتک سلامت نیز رویداد مهم کارآفرینی و فناوری در حوزه سلامت است که برای سومین بار در کشور برگزار شد، این رویداد با حضور هسته ها و شرکت های فناور، دانشجویان و تیم های علاقه مند به کارآفرینی و دارای ایده، اشخاص سیاست گذار حوزه سلامت، مدیران موفق شرکت های دانش بنیان، شرکت های بازارساز حوزه سلامت، سرمایه گذاران خطرپذیر، مدیران مراکز رشد سلامت و پارک های علم و فناوری حوزه سلامت برگزار شده است.

 انتهای پیام /

 


١٥:٢٩ - جمعه ١٥ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٢٠٨    /    تعداد نمایش : ١١٥٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج