چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

کارگاه آموزشی " ارزیابی خطر " در حوزه حوادث و بلایا، در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

گالری تصاویر

   کارگاه آموزشی " ارزیابی خطر در بلایا " به همت گروه آموزشی و مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با تدریس دکتر "علی عسگری " استاد گروه مدیریت بحران دانشگاه یورک کانادا، در سالن فارابی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در این کارگاه که با شرکت جمعی از اعضای هیات علمی، دانشجویان دکتری و فارغ التحصیلان رشته "سلامت در حوادث و بلایا " این دانشگاه و سایر دانشگاههای علوم پزشکی برگزار شد، دکتر عسگری به معرفی ابزار بین المللی Risk Matrix بر مبنای استاندارد ایزو 31000   و نحوه استفاده از آن پرداخت و در پایان به ویژگی ها، مزایا و ضعف های این نرم افزار اشاره کرد.

    وی همچنین با بیان راهکارهایی که به منظور اصلاح نسبی ضعف های این سیستم به کار برده می شود، افزود: نرم افزار معرفی شده در این کارگاه که در حال حاضر در بیش از 20 کشور صنعتی دنیا مورد استفاده قرار می گیرد، برای ارزیابی خطر حوادث و بلایای طبیعی و انسان ساز به کار برده می شود و برای ارزیابی در سطوح ملی، منطقه ای و استانی قابل استفاده است.

    بگفته این متخصص ایرانی، از آنجا که ارزیابی خطر در تدوین برنامه های مدیریت خطر حوادث و بلایا یک اصل بسیار مهم محسوب می شود، برگزاری چنین کارگاهی برای این حوزه حائز اهمیت است.

    این کارگاه آموزشی، با پرسش و پاسخ شرکت کنندگان و بحث و تبادل نظر در خصوص مطالب ارائه شده، به پایان رسید.

انتهای پیام/

تهیه خبر: رجبی

 


١٤:١٥ - شنبه ٨ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١٤٦٩٠    /    تعداد نمایش : ١٠٩٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج