چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی:

اجرای انواع برنامه های زیست محیطی در قالب کارگاه " شناخت مبانی محیط زیست " توسط دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی

    انواع برنامه های زیست محیطی در قالب کارگاه  مصوب " شناخت مبانی محیط زیست " توسط تمامی دانشجویان ورودی 96- 95  مقطع کارشناسی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شده است.

    دکتر " نجم السادات موسوی " عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و یکی از اساتید ابداع کننده  دوره های آموزشی زیست محیطی برای دانشجویان دانشگاه ، با اعلام این خبر، گفت: بیست و هفت سمینار دانشجویی در خصوص چالش های مهم زیست محیطی کشور طی سال تحصیلی جاری اجرا شد که بزودی بصورت مجلات مجازی منتشر خواهد شد.

    وی افزود: کارگاه ، علاوه بر بخش تئوری ، شامل فعالیت های عملی نیز شد که " کاشت نهال و پرورش آن ، انتخاب یکی از چالشهای محیط زیستی بعنوان موضوع سمينار توسط هر دو دانشجوی شرکت کننده  و ارائه مطالب مربوط به آن موضوع طبق ساختار علمی در سه گروه آموزشی مجزا  گفتار درمانی ، روانشناسی و مددکاري "، از جمله اقدامات انجام شده طی ماههای اخیر است .

   " ساخت و سازهای بی رویه موج شکن ها و استحصال زمین از دریا ، اثرات ناشی از شیرین سازی بی رویه و بدون ارزیابی آب ، انواع عرصه خواری ها و تجاوز به حریم کوه ، جنگل ، رود و ... ، در معرض انقراض قرار گرفتن ماهیان خاویاری به دلیل صید بی رویه ، در معرض خطر بودن شش درصد گونه های جانوری ، فرسایش زیاد خاک و ...  " از جمله چالش های محیط زیستی کشور هستند.

   دکتر موسوی همچنین به بخش سوم فعالیت کارگاه  " شناخت مبانی محیط زیست " که در قالب برنامه طبیعت گردی توسط دانشجویان انجام شد، اشاره کرد و گفت :  بازدید علمی _ فرهنگی "طبیعت گردی "با همکاری کانون دانشجویی " امیدواران بهزیست سبز " ، با حمایت بسیار خوب معاونت فرهنگی – دانشجویی دانشگاه و با هماهنگی سازمان حفاظت محیط زیست ، از  پارک ملی حفاظت شده سرخه حصار ، برنامه دیگر این کارگاه بود که 60 تن از دانشجویان در آن شرکت کردند.

    وی با اشاره به اینکه کانون دانشجویی " امیدواران بهزیست سبز " نیز ماحصل فعاليتهای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در راستای ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست در میان نسل جوان و آینده سازان است ، افزود: در بازدید از منطقه حفاظت شده خجیر و سرخه حصار که با همکاری این کانون انجام شد، اهدافی همچون آشتی با طبیعت ، تقویت حس دوست داشتن طبیعت و شناخت ارزشها و نگهداری از آنها ، فواید هرآنچه که در طبیعت است ، مشاهده برخی از حیوانات ، مشاهده گونه های مختلف گیاهان و آشنایی با وظایف محیط بانان از طریق گفت وگو با آنان ، و در نهایت ،  جمع آوری زباله ها و پسماند های خود دانشجویان و نهادینه کردن فرهنگ چگونگی استفاده  از طبیعت  و حفاظت از آن ، دنبال شد.

   لازم به ذکر است که دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، اولین دانشگاهی است که از سال گذشته ، با پیشنهاد دکتر موسوی و دکتر " مریم شریفیان ثانی " دو تن از اعضای هیات علمی این دانشگاه ، برگزاری کارگاه " شناخت مبانی محیط زیست " و فعالیت های زیست محیطی در سطح دانشجویان جدیدالورود ، با هدف ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست در میان آینده سازان کشور را به عنوان یکی از دروس عمومی دانشجویان به تصویب شورای آموزشی دانشگاه رساند و با جدیت ، به اجرای آن پرداختند.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 


١٦:٥٤ - چهارشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢١٤    /    تعداد نمایش : ١٠٥٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج