چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

نماینده مجلس شورای اسلامی: دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، برند خاورمیانه است و حرف های زیادی برای گفتن دارد

گالری تصاویر

    "سکینه الماسی" نماینده مجلس شورای اسلامی در جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، گفت: این دانشگاه برند خاورمیانه است و حرف های زیادی برای گفتن دارد.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از مفدا، الماسی نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه، ضمن تبریک به فارغ التحصیلان شرکت کننده در این مراسم ، افزود: شما دانش آموختگان، امروز و فردا وارد عرصه کار می شوید و به امید روزی هستید که ایران عزیزمان به آن توسعه یافتگی که مد نظر  است، دست پیدا کند.

    وی که از دانش آموختگان و کارکنان سابق دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی است، با ابراز خرسندی از اینکه در جشن دانش آموختگی این دانشگاه شرکت کرده است ، گفت: با شرکت در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان یکبار دیگر برایم تجدید خاطره شد و من هرجایی که بودم از این دانشگاه به خوبی و بزرگی یاد کردم و واقعا دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی افتخار همه دانشجویانی است که از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند.

    وی افزود: بخش مهمی از زندگی من در  این دانشگاه گذشت و درهیچ جای عالم یک مکانی که برای من امید و تفسیر فردا باشد، بهتر از این دانشگاه نبود و نخواهد بود.

    وی در ادامه ، خاطره ای به عنوان یک دانش آموخته این دانشگاه  از شادروان دکتر سلطانی پدر مددکاری ایران بیان داشت که برای هر دانش آموخته ای آموزنده بود.

    الماسی اظهارداشت: من ورودی سال 1376و دوره چهارم مددکاری اجتماعی بودم که از یک روستای دورافتاده شهرستان جم از توابع استان بوشهر ، به تهران و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی آمده بودم، و دکتر سلطانی یکی از اساتید این گروه، در بدو ورود ما به دانشگاه، خطاب به دانشجویان گفت، یک اصل را سرلوحه کار خود قرار بدهید که " از سوراخ کلید در به بیرون نگاه نکنید" و با اشاره ای به پنجره ، ادامه داد که "شما به عنوان یک مددکار اجتماعی از این به بعد دنیا را از این پنجره وسیع و زیبا ببینید نه از سوراخ کلید در اتاق "، یعنی " اینقدر بزرگ فکر کنید و به زیبایی های دنیا بنگرید".

    این نماینده مجلس سپس افزود: برای من مهم است دانشجویان فارغ التحصیل و بیکار یکبار دیگر در خصوص مفهوم کار ، باز اندیشی داشته باشند و معنای عمیق تری از مفهوم کار داشته باشند، کار انجام دهید و کار کم ارزش هم باشد، انجام دهید چرا که بهتر از بیهوده گی است.

     الماسی اظهارداشت: باتوجه به فضای کسب وکاری که الان درکشور ما وجود دارد، توصیه ای که به شما دوستان دارم این است که اگر هم کار پیدا نشد، مطالعه کنید، تحقیق کنید و هرکاری در توان خود دارید ، سر لوحه  کارهای خود قرار دهید. خواستن توانستن است ، من از روستای دور افتاده شهرستان جم تصمیم گرفتم درس بخوانم ودرحال حاضر به عنوان خدمتگزار شما در قوه مقننه خدمتگزاری می کنم.

    وی افزود: می خواستم به عنوان یک خدمتگزار مردم که در مجلس دهم از دستاوردهای مجلس در دو سال گذشته صحبت کنم که باحضور در کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه به عنوان نماینده کمیسیون انرژی شرکت کردم و مصوباتی همچون " ورزش و ازدواج جوانان،عدالت جنسیتی که ابزار نظارتی من نماینده هست ،حوزه های اجتماعی، رایگان شدن مشاوره ژنتیک با مشارکت نهادهای نظارتی کمیته امداد و سازمان بهزیستی و ...افزایش مسمتری مددجویان،مبارزه بافقر مطلق،قانون منع به کارگیری باز نشستگان در ارگان های دولتی،قانون حمایت از کودکان ونوجوانان ،ساماندهی وهدایت بودجه پژوهشی دانشگاه ،افزایش بودجه صندوق رفاه دانشجویان " کارهای اساسی بودند که انجام شد.

    این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان ، خطاب به فارغ التحصیلان مقاطع مختلف تحصیل دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ادامه داد: براساس سوگندی که میخوریم ، باید پایبند اصولی باشیم و به خودمون اجازه ندهیم که طبق سلایق شخصی رفتار کنیم .

    گفتنی است ، جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به همت معاونت فرهنگی - دانشجویی این دانشگاه، با حضور نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی و با شرکت رئیس ، معاونان ، جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه و صدها دانشجوی فارغ التحصیل مقاطع مختلف تحصیلی سال 97-96  در سالن شهید احمدی روشن دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با 22 گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در سه حوزه سلامت (رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی ) نسبت به تربیت نیروی متخصص در رشته های تخصصی همچون " روانپزشکی ، روانشناسی ، پرستاری توانبخشی ، مددکاری اجتماعی ، مشاوره و روانشناسی بالینی ، مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی ، فیزیوتراپی ، کاردرمانی ، ارتوپدی فنی ، ارگونومی ، گفتاردرمانی ، سالمندشناسی ، رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان ، سلامت در حوادث و بلایا و ... " اقدام می کند.

    این دانشگاه منحصربفرد، در برخی از رشته ها، بعنوان تنها برگزارکننده ، و در برخی از رشته ها نیز بعنوان اولین برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی در داخل کشور و حتی کشورهای خاورمیانه شناخته شده است.

    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تحت نظارت وزارت بهداشت و از طریق دو بیمارستان تخصصی توانبخشی رفیده و روانپزشکی رازی و دو مرکز پزشکی – توانبخشی اسماء و نظام مافی و بکارگیری توان علمی و تخصصی اعضای هیات علمی که از متخصصان بنام کشور هستند، انواع خدمات حیطه فعالیت خود را به بیماران و نیازمندان ارائه می دهد.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: طیبی – نعیمی پور


١٨:٥٠ - پنج شنبه ١٥ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٥٦٤    /    تعداد نمایش : ٦١١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج