چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی ؛

مقدمات همکاری پژوهشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد فراهم شد

    معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز تحقیقات " مدل سازی در سلامت " آن دانشگاه  با حضور در مرکز تحقیقات "عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت (SDH) " دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، و طی نشستی با رئیس مرکز SDH و آشنایی با ظرفیت های این مرکز ، مقدمات همکاری های پژوهشی دو مرکز را فراهم کردند.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در این جلسه دکتر احمدی معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ضمن معرفی طرح کوهورت قلب و عروق شهرکرد و اهداف این طرح پژوهشی، از مرکز تحقیقات SDH دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برای انجام پاره ای از فعالیتهای مشترک و بررسی تعین کننده های اجتماعی طرح کوهورت قلب و عروق شهرکرد ، دعوت به همکاری کرد.

    سرپرست مرکز تحقیقات SDH دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز ضمن استقبال از پیشنهاد همکاری ، به معرفی پتانسیل های موجود در این مرکز پرداخت و در ادامه، اعضای مرکز نقطه نظرات  علمی و اجرایی خود مبتنی بر دیدگاه WHO در خصوص تعیین کننده های اجتماعی سلامت در حیطه بیماریهای قلبی – عروقی  را ارائه کردند.

    در پایان این نشست ، مقرر شد مقدمات یک تفاهم نامه همکاری بین مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و مرکز تحقیقات مدل سازی در سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد فراهم شود.

   لازم به ذکر است ، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در رشته های خاص سه حوزه سلامت ( رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی و توانبخشی ) همچون " مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی، رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان، مددکاری اجتماعی ، مشاوره و روانشناسی بالینی، سلامت در حوادث و بلایا ، و همچنین روانپزشکی ، روانشناسی ، پرستاری توانبخشی و ... " ، ضمن تعلیم و تربیت نیروی متخصص ، در طراحی و اجرای پروژه های ملی و منطقه ای مشارکت دارد.

    این دانشگاه منحصربفرد که تحت نظارت وزارت بهداشت فعالیت می کند، در برخی از رشته ها بعنوان تنها برگزارکننده ، و در برخی از آنها نیز بعنوان اولین برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) در داخل کشور و کشورهای خاورمیانه شناخته شده است.

 

انتهای پیام /

تنظیم خبر: نعیمی پور


٢١:٠١ - دوشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٠٨٦    /    تعداد نمایش : ٥٠٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج